انواع سنگ توالت

انواع سنگ توالت

اهمیت انتخاب سنگ توالت 

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی خدمات لوله بازکنی،  با ارائه اطلاعاتی در خصوص انواع سنگ توالت، مطلب مفیدی را به کاربران و خوانندگان عزیز این مقاله آموزش دهیم تا به هنگام خرید سنگ توالت، با در نظر گرفتن این موارد، بهترین سنگ توالت را خرید نمایند.

یکی بخش هایی که در سال‌های اخیر مورد توجه قرارگرفته، نمای سرویس بهداشتی و تجهیزات مورد استفاده در آن است. سنگ توالت یکی از همین تجهیزات است که شاید در گذشته به این مورد کمترین توجهی نمی شد، ولی امروزه به دلیل مسائل بهداشتی، سلامتی افراد و نیز زیبایی نمای سرویس بهداشتی، بسیار مورد توجه و وسواس قرار گرفته است.

انتخاب سنگ توالت مناسب یک تصمیم مهم است زیرا می تواند تاثیر زیادی بر ظاهر و احساس حمام شما داشته باشد. انواع مختلفی از سنگ های توالت موجود است، بنابراین تشخیص اینکه کدام یک از آنها بهترین هستند دشوار است. برای کمک به انتخاب مناسب، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

نوع سنگ توالت

انواع مختلف سنگ ها شکل ها و بافت های متفاوتی دارند، بنابراین مهم است که سنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون حمام شما بهتر عمل کند.

شکل سنگ توالت

انواع مختلف سنگ ها شکل ها و بافت های متفاوتی دارند، بنابراین مهم است که سنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون حمام شما بهترین کار را دارد.

اندازه سنگ توالت

اندازه‌های مختلف سنگ مزایای متفاوتی را ارائه می‌کنند، از افزایش سطح برای عملکرد تمیز کردن بهتر تا کاهش پس زدن پاشش.

ناگفته مشخص است که این محصول همچون سایر محصولات، به دلیل تنوع بالای موجود در بازار، می تواند انتخاب سختی به حساب بیاید. ولی اگر در مورد انواع سنگ توالت اطلاعات مفیدی داشته باشید، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. به همین دلیل شما را به مطالعه ادامه مقاله دعوت می کنم. می توانید مقاله روش نصب توالت فرنگی را نیز مطالعه کنید.

انواع سنگ توالت

یک دسته بندی کلی برای انواع سنگ توالت وجود دارد و اینکه دو نوع سنگ توالت ایرانی ( سنتی ) و فرنگی داریم که هر کدام از اینها انواع مختلف و مدل های متنوعی دارند که بر اساس میزان فضای سرویس بهداشتی و نوع استفاده، می توان یکی از مدل ها را انتخاب کرد.

به دلیل فراگیر بودن استفاده از سنگ توالت ایرانی، ابتدا به بررسی انواع سنگ توالت ایرانی ( سنتی ) می پردازیم.

سنگ توالت با آبریز بسته

یکی از پرفروش ترین سنگ توالت‌های ایرانی که می توان گفت بهترین آنها نیز می باشد، سنگ توالت با آبریز بسته ( ریم بسته closed Rim ) است.

در سنگ توالت کانالی وجود دارد که به آن ریم می گویند.

در سنگ توالت ریم بسته، کانال آبریز بسته است. ولی برای شستشوی سنگ توالت در طول کانال سوارخ‌های ریزی با فاصله‌های یکسان و مناسب تعبیه شده است. پس از کشیدن سیفون و ورود آب به کانال، آب به صورت آبشاری و به صورت یکنواخت در توالت پخش شده و سطح کاسه توالت را به خوبی شستشو می دهد.

ناگفته پیدا است که در این حالت از تجمع فضولات، آلودگی‌ها و حشرات در همه نقاط سنگ توالت جلوگیری می‌شود و به همین دلیل بسیار بهداشتی می باشد.

برای اطلاع از قیمت لوله بازکنی کلیک کنید.

لوله بازکنی مشهد پیروزی

سنگ توالت با آبریز باز

نوع دیگر سنگ توالت که به آن سنگ توالت با آبریز باز گفته می شود و البته ساده ترین نوع از سنگ توالت های ایرانی از لحاظ آبریزی است.

این نوع سنگ توالت بیشتر در توالت های قدیمی دیده می شود و مانند مدل ریم باز، در سرتاسر کانال سوراخ های ریز وجود ندارد و به هنگام کشیدن سیفون، آب به همه قسمت های سنگ توالت نمی رسد و فقط بخش انتهایی سنگ توالت را شستشو می دهد. 

انواع سنگ توالت سنتی

سنگ توالت طبی

شاید اصطلاح سنگ توالت سنتی طبی را شنیده باشید که در سال های اخیر بیشتر به گوش می خورد.

ارگونومی توالت بسیار مهم است. چرا که همه ما به طور متوسط روزانه نیم ساعت را در توالت سپری می کنیم و در مورد برخی افراد این زمان بیشتر نیز می باشد، بر همین اساس برای پیشگیری از زانودرد، کمر درد و سایر درهای مفصلی باید سنگ توالتی را انتخاب کنید که از ارگونومی مناسبی برخوردار باشد.

در توالت‌های طبی به دلیل شیب ملایمی که تعبیه شده است، باعث می‌شود هنگام چمباتمه زدن وزن فرد به جلو انداخته شود و عمده فشار از روی پاها و ستون فقرات برداشته می شود. 

انواع سنگ توالت طبی سنتی

سنگ توالت فرنگی

نوع بسیار متفاوتی از سنگ توالت ایرانی ( سنتی ) وجود دارد که به سنگ توالت فرنگی مشهور هستند و از لحاظ فیزیک ظاهری و ساختار و مکانیزم با سنگ توالت ایرانی تفاوت های بسیاری دارند. باید اشاره کنیم که سنگ توالت فرنگی نیز همچون سنگ توالت سنتی انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی چند مدل سنگ توالت فرنگی خواهیم پرداخت.

توالت فرنگی دیواری

یکی محبوب ترین انواع سنگ توالت‌های فرنگی، سنگ توالت دیواری ( وال هانگ ) است. محبوبیت این نوع سنگ توالت به این دلیل است که هم زیبایی ظاهری دارد و هم به دلیل نوع طراحی و نصب آن، فضای کمتری از سرویس بهداتی را اشغال می کند و برای سرویس بهداشتی های کوچک بسیار مناسب می باشد.

همانطور که در تصویر هم مشخص است مخزن این مدل را در زمان ساخت در درون دیوار سرویس بهداشتی قرار می دهند و برای نصب سنگ توالت کافی است که آن را بر روی شاسی مخزن پیچ کنند. به همین دلیل، تنها کاسه توالت در سرویس قابل مشاهده است. 

سیستم تخلیه در این نوع توالت ها از طریق سیفونی هست که در داخل دیوار قرار گرفته و برای استفاده از این سیفون دکمه ای بر روی دیوار تعبیه شده است. یکی دیگر از مزایای این نوع سنگ توالت فرنگی این است که به زیر کاسه توالت به راحتی می توان دسترسی پیدا کرد و نظافت فضای سرویس بهداشتی راحت تر می باشد.

سنگ توالت فرنگی زمینی

یکی از پرکاربردترین انواع توالت فرنگی، توالت فرنگی زمینی است.

توالت‌های فرنگی زمینی به لحاظ ساختار به سه دسته تقسیم بندی می شوند.

1- مدل یک تکه:

دلیل نامگذاری این نوع از سنگ توالت‌ها به ” یک تکه ” به این دلیل است که دارای مخزن و پن به صورت یک تکه است. به همین دلیل وزن آنها بیشتر است و لوله فاضلاب آن از جنس سرامیک ساخته شده است.

2- مدل دوتکه:

در این مدل مخزن و و پن به صورت جداگانه هستند و هنگام نصب، به هم متصل می شوند.

حرف آخر

در پایان یادآوری می کنیم که شرکت خدمات فنی بهمن، با تجربه ای چندین ساله می تواند شما را در خرید سنگ توالت راهنمایی کرده و جهت و نصب آن بهترین سرویسکاران را به محل اعزام کند.

156 دیدگاه دربارهٔ «انواع سنگ توالت»

 1. سلام و خسته نباشید
  ممنون از مقاله جامعی که در زمینه انواع سنگ توالت نوشتین. در سرویس بهداشتی خونمون، سنگ توالت ایرانی وجود داره که شکسته و
  کهنه شده. شما برای تعویض کاسه توالت هم تشریف میارین؟

  1. سلام آقای باقری
   هدف از وجود این سایت اطلاع رسانی در همه زمینه های مربوط به چاه و فاضلاب هست. در مورد تعویض کاسه توالت ایرانی هم بله شما می توانید با شماره 09121892092 تماس بگیرید، تا نزدیک ترین اکیپ به آدرس شما اعزام شود.

 2. سلام و خسته نباشید
  من یکی از رستوران داران اطراف حرف در خیابان طبرسی هستم. خب به دلیل وجود مسافر و زائر زیاد در این منطقه، همواره با مشکل
  گرفتگی لوله مواجه هستیم. می خوام ببینم تو این مناطق شلوغ هم میاین؟ نهایت زمانی که طول می کشه که برسین چقدره؟ و چه شماره
  ای رو باید بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله این مشکل اکثر اهالی و کسبه قسمت های پرتردد هست که به دلیل شلوغی و جمعیت زیاد، عدم رعایت موارد بهداشتی، همواره با مشکل گرفتگی لوله ها در محله های پر تردد مشهد دست به گریبان هستند. دوست عزیز برای تماس با لوله بازکنی انقلاب می تونید با شماره 09121892092 تماس بگیرید. در کمتر از نیم ساعت در محل حاضر خواهیم بود.

 3. سلام. ممنون از شما بابت اطلاع رسانی های خوب و مفیدی که در زمینه های مختلف که واقعا مورد نیاز هست انجام میده

 4. مصطفی افشار

  سلام. من یکی از رستوران داران هستم. سنگ توالت همه سرویس بهداشتی هامون رو می خوایم عوض کنیم.
  می خواستم ببینم با چه شماره ای زنگ بزنم که بتونم قیمت بگیرم و آدرس بدم؟

 5. سلام و خدا قوت
  من تا حالا سه تا ساختمان برای خودم ساختم و شاید باورتون نشه که به هنگام خرید سنگ توالت، اصلا نمی دونستم که به چنین مسائلی
  باید دقت کرد و اصلا این امکانات در سنگ های توالت وجود دارد.

  1. سلام جناب حلیمی
   باور می کنم که خیلی از افراد از دلایل تنوع سنگ توالت بی اطلاع هستند و فقط شاید تفاوت را در ظاهر و در کارخانه سازنده آن می بینند. ما در مقاله سعی کردیم انواع سنگ توالت را معرفی کنیم تا افراد با آگاهی کامل نسبت به خرید سنگ توالت اقدام کنند.

  1. سلام دوست عزیز
   خدمات لوله بازکنی ولنجک در همه مناطق و محلات انجام می گیره و فقط کافیه تا پس از تماس با لوله بازکنی مشهد و ثبت آدرس منتظر باشید تا در کمتر از نیم ساعت نزدیک ترین اکیپ به محل اعزام شود و قیمت طبق قیمت مصوب هست

 6. سلام. بنده برای گرفتگی لوله توالت با یکی از شرکت های لوله بازکنی تماس گرفته بودم که به دلیل بی دقتی با پمپ تراکم هوا،
  کاسه توالت شکست. گرفتگی لوله برطرف نشد هیچ هزینه سنگ توالت را هم به هزینه ها اضافه کردند و زیر بار جبران خسارت هم نرفتند.
  با شرکت شما تماس گرفتم و از کار سرویسکار شما واقعا راضی بودم. خسته نباشید.

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه مشکلی که اغلب در استفاده از دستگاه تراکم هوا بوجود میاد این است که به دلیل بی دقتی یا عدم مهارت در استفاده از دستگاه و کنترل فشار هوا، سنگ توالت دچار شکستگی می شود که به قول شما مشکلی به مشکلات افزوده می شود. در هر صورت از اینکه با شعبه لوله بازکنی سیدخندان ، توانسته ایم مشکل شما را حل کنیم خوشحال هستیم.

 7. سلام جناب سمندریان
  لوله بازکنی سهروردی مجهز به چندین دستگاه موتورسیکلت می باشد که در برخی محلات به دلیل سختی عبور و مرور ماشین و ترافیک سنگین، به وسیله موتورسیکلت سریع تر به محل مورد نظر برسند.

 8. سلام. خدا قوت
  شما بهترین شرکت تخلیه چاه شبانه روزی مشهد هستین. به ناچار مجبور شدم، صبح ساعت 5 با شرکت تخلیه چاه مشمهد تماس بگیرم که
  علی رغم تبلیغات این همه سایت، فقط شرکت خدمات فنی بهمن تلفن رو جواب دادن و اومدن و مشکل رو حل کردن

  1. سلام جناب کتابچی
   خیلی ممنون از ابراز لطف و محبت شما. ما در شعبه تخلیه چاه مشهد، خودمان را موظف می دانیم به آنچه که شعار می دهیم عمل کنیم. به همین دلیل شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید روی خدمات لوله بازکنی بدون تعطیلی و شبانه روزی مشهد حساب باز کنید.

 9. سلام
  من به شخصه از خدمات لوله بازکنی مشهد شرکت خدمات فنی بهمن راضی هستم. هم خیلی خوب مشاوره میدن هم خیلی کاربلد هستن.
  پولی که می گیرید حلالتون باشه

 10. سلام. اگر ممکن هست شماره لوله بازکنی مشهد رو بگین تا مجبور نباشیم هربار سراغ بهترین لوله بازکنی مشهد بگردیم.

  1. سلام جناب شماسی
   این شماره هایی که براتون می نویسم رو به عنوان شماره لوله بازکنی مشهد سیو کنید و مطمئن باشید در صورت نیاز در کمتر از نیم ساعت در محل حاضر خواهیم بود. 09121892092 – 09104559090 – 09109601750 – 09905326080

 11. سلام خداقوت
  ممنون از اینکه وقتی با شماره لوله بازکنی مشهد تماس گرفتم، به جای یک نفر، دو نفر فرستاده بودین و کار خیلی سریع تر تموم شد

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه برخی شرکت های لوله بازکنی مشهد، به دلیل سرشکن کردن هزینه ها، به جای اینکه تیم یا نفر بیشتر از یک نفر را به آدرس مدنظر بفرستند، یک نفر می فرستند و هم ساعت بیشتری کار طول می کشد و هم گاهاً از خود صاحبخانه برای انجام کار کمک می گیرند.

 12. سلام. به جرات می تونم بگم از بین شرکت های لوله بازکنی مشهد یکی از خوش قول ترین و با اخلاق ترین ها هستین.

  1. سلام جناب عزتی
   ممنون از نظر لطف شما به لوله بازکنی مشهد. همه سعی خودمون رو می کنیم که بهترین خدمات رو به مشتریان عزیز مشهدی ارائه بدیم.

 13. سلام و خسته نباشید
  بی زحمت در مورد نحوه لوله بازکنی توالت فرنگی یه روش آسان و خانگی بگید تا نیاز نباشه با لوله بازکنی مشهد تماس بگیرم. واقعا هزینه
  ها بالا هست و نمی صرفه

  1. سلام آقای خسروی
   چندین روش خانگی برای لوله بازکنی توالت فرنگی وجود داره. یکی از این روش ها که خیلی هم راحت و بدون هزینه هست به این ترتیب است که نایلون سلفون یا چسب 5 سانتی را بازکرده و روی تمام نقاط کاسه توالت فرنگی بکشید. این کار رو طوری انجام دهید که هیچ منفذ و محلی باقی نماند که بدون سلفون باشد. برای اطمینان بیشتر سلفون یا چسب 5 سانتی را چند بار بر روی توالت فرنگی بکشید. حالا به آرامی با یک دست روی نایلون فشار وارد کنید. چندبار این کار را تکرار کنید تا مسیر گرفتگی لوله باز شود. بعد از چند مرتبه تکرار این کار، میبینید که سطح آب در کاسه توالت کم کم پایین می آید. البته روش های دیگری هم وجود دارد ولی اگر گرفتگی لوله توالت فرنگی با روش های خانگی باز نشد، توصیه می کنم با یکی از شرکت های لوله بازکنی مشهد تماس بگیرید.

 14. سلام. بنده با یکی از شرکت های لوله بازکنی مشهد تماس گرفتم و وقتی اومدن بجای فنر لوله بازکن برقی از دریل لوله بازکن استفاده کردند
  و به دلیل ناشی گری نتونستند دستگاه رو کنترل کنند و لوله سوراخ شد. آیا من می تونم از این شرکت شکایت بکنم؟

  1. سلام جناب کاسبی
   متاسفانه این مشکل در مورد استفاده از دریل لوله بازکنی وجود داره و به دلیل سرعت چرخ بالای آن، کنترل آن نیاز به مهارت و تخصص دارد. قطعاً شکایت در اینگونه مواقع با توجه به شنیده ها، جوابگو نخواهد بود. برای پیشگیری از اینگونه موارد پیشنهاد می کنم با شرکت های معتبر در زمینه لوله بازکنی در مشهد تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز
   برای پاسخ به این سوال حتما باید با شماره لوله بازکنی پونک تماس بگیرید و پس از ارائه توضیحات در خصوص نحوه و محل گرفتگی لوله، قیمت را از سرویسکار این شعبه جویا شوید.

 15. سلام. اگر ممکن هست مقاله کامل خودتون در مورد انواع سنگ توالت که در صفحه لوله بازکنی مشهد نوشتید، با صحبت در مورد خودشور
  توالت فرنگی کامل کنید.

  1. سلام مجتبی عزیز
   ممنون از نظر لطف شما در مورد مقاله انواع سنگ توالت. البته که ما قصد داریم ضمن ارائه بهترین خدمات لوله بازکنی در مشهد، اطلاعات مفید و کاملی در مورد موضوعاتی که ممکن است آنها را به چالش بکشد، صحبت کنیم. اول از همه باید بدانیم که خودشور به انواع توالت فرنگی های بیده دار گفته می شود که به دو صورت مکانیکی و دیجیتالی وجود دارد. بیده مکانیکی یک شیر یا فلکه در کنار بیده قرار دارد که با باز و بسته کردن آن، آب جریان پیدا می کند. در نوع بیده یجیتال، در کنار نشیمنگاه، یک سری دکمه هایی وجود دارد که برای تنظیم جهت پاشش آب، قدرت و میزان فشار آب و موارد دیگر کاربرد دارد. بسیاری از توالت فرنگی ها هم که مجهز به بیده نیستند به صورت جداگانه در کنار کاسه توالت فرنگی نصب می شوند که ظاهری شبیه به کاسه توالت فرنگی دیواری دارند. تفاوت این نوع بیده با کاسه توالت بیده دار این است که در اینها برای شستشو، پس از عمل دفع، باید از روی کاسه توالت بلند شوید و بر روی کاسه خودشور بنشینید.
   در برخی توالت فرنگی ها با توجه به درب آنها اگر در امتداد نقطه اتصال درب به بدنه توالت، مانع وجود نداشته باشد، می توان بیده را جداگانه بر روی توالت فرنگی نصب کرد.

   1. سلام و خسته نباشید خدمت شما
    واقعا تشکر می کنم از اطلاعات مفیدی که در این صفحه و سایر صفحات سایت نوشتید. این موضوعی که در مورد انواع
    توالت فرنگی مطرح کردید برای خود من جالب هست چرا که تصمیم دارم کاسه توالت فرنگی منزلم رو عوض کنم. اگر
    ممکن هست بفرمایید با همه این توضیحات که در مورد توالت فرنگی بیده دار یا خودشور، توضیح دادین، توالت فرنگی
    بیده دار بهتر است یا بدون بیده؟

    1. سلام جناب قربانی
     اولاً از شما تشکر می کنم بابت لطفی که به تیم ما دارید. ما ادعا نمی کنیم که بهترین لوله بازکنی در مشهد هستیم ولی همه تلاش خود را در این زمینه بکار می بریم. در مورد سوالی که مطرح فرمودید، باید یک مساله را مد نظر قرار دهید. با توجه به کمبود منابع آب، بالا بودن هزینه فیش آب و برق، همه ما به دنبال راه حلی برای کم کردن هزینه ها و صرفه جویی در مصرف آب هستیم. اگر بخواهید این مسائل را در نظر بگیرید باید بگویم که توالت فرنگی بیده دار بهتر از توالت بدون بیده است. چرا که در توالت فرنگی بیده دار، می توانید فشار آب را تنظیم کنید و به محض جاری شدن آب، آب مستقیماً به محلی که باید شستشو داده شود، برخورد می کند و هدرفتی در میان نیست. ولی در توالت فرنگی بدون بیده، ابتدا باید شیر آب را باز کنید و شلنگ را به نزدیکی محل شستشو ببرید، در این فاصله اندکی آب هدر می رود.

     1. سلام. به مطلب جالبی اشاره کردین. حالا میشه در مورد فواید و برتریهای دیگه بیده و توالت فرنگی بیده
      دار بنویسید. واقعا از مطالب مفیدتون لذت بردم. خیلی خوبه که به مسائل
      اینطور تخصصی نگاه می کنید.

     2. سلام دوست عزیز
      ممنون از نظر لطف شما در خصوص لوله بازکنی مشهد. یکی از فواید توالت فرنگی بیده دار این است که نیازی به دخالت دست به هنگام شستشو نیست. چرا برای شستن محل شستشو چه برای برداشتن شیلنگ آب. در توالت فرنگی بیده دار، فقط یک دکمه را فشار می دهید یا یک اهرم را می چرخانید و آب نبه محل شستشو پاشیده می شود. بدون اینکه دست خود را آلوده کنید.

     3. سلام آقا مهران
      در کنار مزایایی که برای توالت فرنگی بیده دار، نوشتیم به این مساله هم دقت داشته باشید که استفاده از خودشور یا توالت فرنگی بیده دار، برای افراد مسن، کسانی که عمل جراحی کرده اند، برای افرادی که کمر درد دارند و همچنین برای کودکان، راحت تر از این است که خم شوند و شلنگ آب را بردارند، شیر آب را باز کنند و با کمک دست، طهارت کنند.

 16. سلام و خسته نباشید
  مطلب کامل و جامعی درباره انواع سنگ توالت نوشته اید. ولی اشاره ای به سنگ توالت ذوزنقه ای شکل که در قدیم در همه خانه ها وجود
  داشت، نکردید. در مورد مزایا و معایب سنگ توالت ذوزنقه ای شکل بنویسید

  1. سلام دوست عزیز
   البته به موضوع درستی اشاره کردید. شاید قدیمی ترها این سنگ توالت های سنگی ذوزنقه ای را به یاد داشته باشند. ارتفاع این نوع سنگ توالت قدیمی به یک متر می رسید و چون به طور مستقیم بر روی چاه فاضلاب ساخته می شد، اولاً آن را در خارج از خانه می ساختند و دوماً اگر چیزی درون توالت می افتاد امیدی به بازگرداندن شی افتاده در چاه توالت نبود و مستقیماً وارد چاه فاضلاب می شد. تقریباً به دلیل غیر استاندارد بودن این نوع سنگ توالت نمی توان برای آن مزایای خاصی در نظر گرفت و حتی اندازه و فاصله بین جایگاه دو پا به هیچ عنوان مهندسی شده و استاندارد نبود. به مرور زمان این نوع سنگ توالت قدیمی و سنگی از رده خارج شد.

 17. سلام
  اینکه می گین لوله بازکنی فوری و زیر 20 دقیقه، چطور ممکنه؟ شهر شلوغی مثل تهران که مخصوصا در اطراف حرم همیشه ترافیک
  هست، چطور می تونید سریع به محل مورد نظر برسید؟

  1. سلام دوست عزیز
   ما ادعا نمی کنیم که زیر 20دقیقه در محل حاضر می شویم بلکه با وجود موتور در شعبات شلوغ و پرترافیک ثابت کرده ایم که پس از تماس در کمتر از 20 دقیقه در محل حاضر می شویم.

 18. سلام
  ممنون از اطلاعات و مقاله خوبی که در مورد انواع سنگ توالت نوشتید. خیلی خوبه که در همه زمینه ها اطلاع رسانی میشه تا موقع خرید
  حواسمون باشه و تو این گرونی هزینه بی خودی نکنیم.

 19. سلام و خسته نباشید
  آیا خارج شدن سوسک از لوله توالت، می تواند به سنگ توالت ربط داشته باشد؟ چون حتی با وجود چاه بستی که به لوله توالت وصل
  کردیم، سوسک از لوله خارج میشه. واقعا راهکاری برای این مساله وجود دارد؟

 20. سلام و خسته نباشید
  برای برطرف کردن زردی کاسه توالت، از چه محلول یا شوینده ای می تونیم استفاده کنیم؟

  1. سلام خانم فرامرزی
   این مساله ای که مطرح کردین سوال و چالش خیلی از خانم ها هست که دوست دارند فضای سرویس بهداشتی همیشه از تمیزی برق بزند. برای رفع زردی کاسه توالت همانطور که در مقاله هم اشاره کردیم، روش های مختلفی از جمله روش های صنعتی و روش های خانگی وجود دارد. اگر تصمیم دارید خیلی زود و سریع زردی و کثیفی را برطرف کنید، می توانید از محلول های صنعتی استفاده کنید. ولی در استفاده از محلول های صنعتی دقت کنید که به لعاب سنگ توالت آسیبی وارد نشود.. اگر هم می خواهید از محلول های خانگی استفاده کنید سرکه می تواند موثر واقع شود و خطرات محلول های صنعتی را نیز ندارد. اگر هم کاسه توالت به حدی زرد شده است که کهنه و زشت دیده می شود برای تعویض کاسه توالت می توانید با شماره لوله بازکنی تماس بگیرید.

 21. سلام و عرض ادب
  من بعد از مطالعه مقاله شما متوجه شدم که همه سنگ توالت هایی که در دستشویی های هتل آپارتمانم نصب شده اند، مدل آبریز باز
  هستند. برای اینکه بخوام اینا رو تبدیل کنم به مدل آبریز بسته، راهی وجود داره؟ یا باید همه سنگ توالت هارو عوض کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   چون مدل ساخت این نوع سنگ توالت به صورت آبریز باز است، نمی توان آن را به سنگ توالت آبریز بسته، تبدیل کرد. متاسفانه راهی جز تعویض کاسه توالت ندارید.

  1. سلام خانم ساداتی
   با قرص جرم گیر آشنایی دارید؟ می تونید برای از بین بردن لکه های توالت فرنگی یا هر سنگ توالت دیگری، از آن استفاده کنید. اگر می خواهید برای از بین بردن لکه توالت فرنگی از آن استفاده کنید، آن را داخل کاسه توالت بیاندازید تا بخار شود. این قرص حاوی ترکیباتی هست که علاوه بر از بین بردن جرم و لکه، باعث ضدعفونی و خوشبو شدن هوا می شود. البته نوع دیگری از این قرص مهم وجود دارد که آن را داخل فلاش تانک می اندازند که در آب حل می شود. هر بار که از فلاش تانک استفاده می کنید، کاسه توالت ضدعفونی و جرم گیری می شود. در هر صورت اگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، می توانید با شماره لوله بازکنی مرزداران تماس بگیرید.

 22. سلام و خسته نباشید
  ممنون از مقاله مفید و جامعی که در خصوص سنگ توالت نوشتید. این سوال برای من مطرح شده که سنگ توالت فقط در جنس چینی می
  تونه وجود داشته باشه؟

  1. سلام آقای اسماعیلی
   جنس کاسه توالت می تونه سنگی، فلزی، فایبرگلاس باشه. ولی متداول ترین و بهداشتی ترین جنس کاسه توالت ایرانی یا فرنگی از جنس چینی بهداشتی است. البته دقت داشته باشید که ضریب نفوذ آب در سنگ توابت هایی که جنس آنها چینی است نیز با یکدیگر متفاوت است. سنگ توالتی مرغوب است که آب کمتری جذب کند. زیرا آلودگی‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها به همراه آب جذب سنگ توالت می شوند و همین عامل کدر شدن سنگ توالت و بوی نامطبوع می شود.

 23. سلام و خسته نباشید
  موقع نصب سنگ توالت، سطح اون باید در چه وضعیتی نسبت به سرامیک کف سرویس بهداشتی قرار بگیره؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای نصب سنگ توالت سنتی یا ایرانی، سطح سنگ توالت باید با سطح توالت به عبارت دیگر با سطح کاشی و سرامیک کف توالت در یک راستا باشد. ولی پیشنهاد می کنم اگر خودتان به این کار وارد نیستید، آن را به سرویسکاران ما بسپارید.

  1. سلام دوست عزیز
   سنگ توالت به خودی خود نمی تواند عامل نشر و رشد سوسک باشد. البته که نظافت سنگ توالت بسیار اهمیت دارد و نوع آبکاری و لعاب سنگ توالت، میزان جذب آب توسط سنگ توالت می تواند در بهداشت سرویس بهداشتی موثر باشد و از انتشار آلودگی جلوگیری کند. پیشنهاد می کنیم برای سنگ توالت، چاه بست نصب کنید و اگر همچنان شاهد خروج سوسک هستید، می توانید به شماره لوله بازکنی یوسف آباد زنگ بزنید تا برای سم پاشی اقدام شود. البته مطالعه مقاله ( چگونه سوسک ها را از بین ببریم ) برای شما مفید خواهد بود.

 24. سلام و خسته نباشید
  برای رهایی از دست سوسک های آلمانی که همون سوسک های ریز آشپزخونه هستند، راهکاری دارید؟

  1. سلام دوست عزیز
   کلافگی شما را از بابت سوسک های ریز کابینت یا آشپزخانه که به آنها سوسک آلمانی هم می گویند، متوجه هستیم. اگر به طور کامل می خواهید بدانید که این سوسک ها از کجا می آیند، چطور تغذیه می کنند و با چه راهکاری می توان آنها را از بین برد، توصیه می کنیم مقاله نحوه از بین بردن سوسک آشپزخانه را مطالعه کنید.

 25. سلام
  اگه بخوایم سنگ توالت رو تعویض کنیم راهی هست بدون شکستن اونرو تعویض کنیم؟ چون می خوام توالت سنتی رو به فرنگی تبدیل
  کنم و این سنگ توالت رو ببرم در توالت ساختمان باغ نصب کنم.

  1. سلام آقای موحد
   بله یکی از تخصص های شرکت های معتبر لوله بازکنی که برای تعویض کاسه توالت با آنها تماس گرفته می شود این است که در صورت سالم بودن سنگ توالت، آنرا بدون شکستن و خرابی بتوانند تعویض کنند.

 26. لوله توالت فرنگی خونه ما گرفته و هر بار با روش خانگی یکم برطرف میشه و دوباره هفته بعد همون مشکل هست. با چه شماره ای باید تماس بگیرم تا بیان و گرفتگی رو برای همیشه رفع کنند؟

  1. سلام خانم مبینا
   البته که باز کردن لوله توالت و سایر گرفتگی های لوله ها زمانی به روش های خانگی کارساز خواهد بود که گرفتگی لوله سطحی باشد. اینکه لوله توالت فرنگی ساختمان شما زود به زود دچار گرفتکی می شود نشان دهنده این مساله است که گرفتگی در سطح عمیق یا به وسیله اجسام یا مواد سخت اتفاق افتاده است. اگر ساکن زنجان هستید، می تونید با شماره لوله بازکنی زنجان تماس بگیرید تا سرویسکار به محل اعزام شود.

 27. به نظر شما برای کاشی و سرامیک حمام و توالت، چه معیارهایی رو باید در نظر داشته باشیم؟

  1. سلام
   برای خرید کاشی و سرامیک حمام و توالت چند مورد را همیشه در نظر بگیرید.
   1- اگر حمام و توالت ساختمان شما، فضای کوچکی دارد، توصیه می شود از کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ استفاده کنید. شاید در نگاه اول این ایده خوبی نباشد. ولی استفاده از کاشی و سرامیک بزرگ، سبب می شود که بندکشی کمتری بین کاشی ها استفاده شود و فضا، یکپارچه به نظر برسد.
   2- اگر تصمیم دارید از چند نوع کاشی برای دیوارهای حمام یا توالت استفاده کنید، در این کار زیاده روی نکنید و بهتر است بیش از سه نوع کاشی استفاده نکنید.
   3- اگر از کاشی های زیبایی برای دیوار حمام یا توالت استفاده کرده اید، برای کف و سقف حتما از رنگ های خنثی استفاده کنید. در این صورت زیبایی کاشی های دیوار بیشتر به چشم می آید.
   4- توصیه می شود برای کف از سرامیک با بافت زبر استفاده کنید. چون امکان لیز خوردن به حداقل می رسد. در عوض برای دیوارهای حمام از کاشی های براق و صیقلی استفاده کنید. چون تمیز کردن این کاشی ها به مراتب آسانتر از کاشی های زبر است.

 28. فضای سرویس بهداشتی ما کوچیک هست. بنظرتون در کاشی کاری دیوار سرویس بهداشتی با چه ترفندی می تونیم فضای سرویس
  بهداشتی را بزرگتر نشون بدیم؟

  1. سلام آقای اسکندری
   همونطور که به دوست عزیزمون آقای نصیرا توضیح دادم، هرچه تعداد بندکشی مورد استفاده بین کاشی و سرامیک کمتر باشد و از کاشی های با ابعاد بزرگتر استفاده کنید، فضا بزرگتر به نظر می رسد. به همین دلیل توصیه می کنیم. از کاشی های با ابعاد بزرگ استفاده کنید.

  1. سلام آقای دوستی
   برای رفع گرفتگی لوله ها و لوله بازکنی پاسداران از کلیه تجهیزات لوله بازکنی مانند فنر لوله بازکنی برقی، انواع سرفنر لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی دستی، پمپ تراکم هوا، سه نظام لوله بازکنی استفاده می شود

 29. سلام جناب قهرمانی عزیز
  لوله بازکنی سیار یعنی افرادی که به صورت تکی یا گروهی اقدام به ارائه خدمات می کنند. این افراد در واقع مجوز فعالیت در این صنف را دریافت نکرده اند و دفتر و محل کار ثابت و مشخصی ندارند. معمولاً مجهز به موتور و تجهیزاتی هستند که می توانند مشکلات اولیه از قبیل گرفتگی لوله های حمام یا سینک، در آوردن اشیا از لوله، رفع گرفتگی توالت را انجام دهند و تجهیزات بسیار مدرن و پیشرفته ای ندارند. ولی از آنجاییکه به صورت سیار فعالیت می کنند معمولا در هر ساعت از شبانه روز که تماس بگیرید، در محل حاضر می شوند.

  1. سلام آقای جلیلی
   برای کلیه خدمات لوله بازکنی از جمله رفع بوی بد فاضلاب، رفع گرفتگی سینک، رفع گرفتگی لوله حمام و توالت، رسوب زدایی از لوله ها و … می توانید با شماره لوله بازکنی اشرفی اصفهانی 09121892092 تماس بگیرید. پس از اخذ آدرس، در کمتر از 20 دقیقه سرویسکار در محل حاضر خواهد بود.

 30. سلام
  من یه سوال دارم، تو یه سایت خارجی خوندم که می توان از سنگ پا برای تمیز کردن سنگ توالت استفاده کرد. این مطلب درسته؟

  1. سلام اقای محمدی
   وقت بخیر. اگر دقت کنید در همان سایت های خارجی در مورد نوعی سنگ متخلخل صحبت می شود که سنگ پا، سنگی آتشفشانی، سنگی بسیار نرم، سبک و متخلخل است. سنگ ها و چوب های میله ای شکل در راهروهای نظافت سوپرمارکت ها و فروشگاه های سخت افزار فروخته می شود. برخی از آنها یک دسته پلاستیکی متصل دارند. آنها نسبتاً ارزان هستند، اما با استفاده از بین می روند و باید جایگزین شوند. سنگ پوکه برای تمیز کردن توالت های چینی بدون ایجاد خراش در آنها موثر است زیرا سنگ از بسیاری از رسوبات معدنی و لکه هایی که معمولاً روی توالت ها ایجاد می شوند سخت تر است و در عین حال نرم تر از چینی است. همانطور که پرسلن را با سنگ پا می‌شویید، سنگ فرسوده می‌شود و ذرات ریز گرد و غبار سنگ پا را روی سطح مرطوب باقی می‌گذارد. این گرد و غبار با آب ترکیب می شود و خمیر ساینده ایجاد می کند. همانطور که به مالش دادن ادامه می دهید، خمیر و سنگ پوکه خشن با هم ترکیب می شوند و یک ضربه دو برابری در برابر لکه ها ایجاد می کنند.

   با سنگ پا تمیز کنید

 31. سلام و خسته نباشید
  من برای درخواست سرویس به چه شماره ای باید زنگ بزنم؟ تعویض کاسه توالت سنتی هم انجام میدین؟

  1. سلام دوست عزیز
   با شماره 09121892092 تماس بگیرید. در این شعبه کلیه خدمات مربوط به لوله و فاضلاب از جمله تعویض کاسه توالت سنتی و فرنگی انجام می شود.

 32. واقعاً از نحوه انجام کار رضایت دارم. روشی که برای رفع گرفتگی به کار بردند، به صرفه
  ترین و سریع ترین روش بود.

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحال هستیم که از خدمات مارضایت دارید. ما همه تلاش خود را می کنیم تا خدماتی ارزان، فوری و بدون کثیف کاری ارائه بدیم.

 33. سلام. من در محدوده حرم مطهر مغازه بستنی فروشی دارم و لوله کفشور مغازه گرفته و نمی تونم مغازه رو بشورم. احتمالاً گرفتگی لوله زیاد
  هست چون قبلاً سیخ می زدم درست می شد ولی الان آب اصلا تخلیه نمیشه. در محدوده حرم، سرویسکار دارید؟

  1. سلام دوست عزیز
   در خصوص مشکل لوله تخلیه مغازه شما، باید بررسی شود که چه چیزی عامل گرفتگی لوله شده است. اصولاً سیخ زدن لوله را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم چرا که اینکار ممکنه باعث سوراخ شدن لوله بشه. ضمن اینکه این احتمال وجود دارد، چیزی داخل لوله افتاده باشد که با سیخ زدن این جسم را به عقب تر هل می دهید. اولین پیشنهاد ما این هست که با ما تماس بگیرید تا نوع گرفتگی لوله بررسی شود و با استفاده از تجهیزات لوله بازکنی، مشکل حل شود.

 34. سلام
  من خودم تو مغازه یک فنر لوله بازکنی دستی دارم که هر وقت لوله سینک یا زهکش مغازه، میگیره با اون فنر گرفتگی رو برطرف می کنم.
  ولی الان هرکاری می کنم گرفتگی با فنر باز نمی شه و نمی دونم اینکه آب تخلیه نمیشه دلیل دیگه ای داره؟

  1. سلام دوست عزیز
   دو حالت وجود داره. یا گرفتگی با مواد سخت هست و با فنر لوله بازکنی دستی، نمیشه این گرفتگی رو برطرف کرد. بهتر هست با لوله بازکنی شهران تماس بگیرید تا با دستگاه های دیگر مثل فنر لوله بازکنی برقی، پمپ تراکم هوا، ژنراتور لوله بازکنی اقدام به رفع گرفتگی لوله بکنند و یا اینکه بررسی کنند که آیا جسم خارجی در لوله افتاده یا خیر.

 35. من نزدیک حرم مسافرخونه دارم و تخلیه آب از روشویی ها و سینک های ظرفشویی خیلی کند انجام می گیره. زنگ زدم به یه شرکت، گفتند که شیب بندی لوله های فاضلاب درست انجام نشده و باید اصلاح بشه. اینکار برای من خیلی هزینه داره و الان
  مقدور نیست. نظر شما در این مورد چیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای این مورد نمی توان همینطوری راه حل بدیم. چون من وضعیت لوله هارو ندیدم و نمی دونم که شیب بندی لوله ها به درستی انجام شده یا خیر. اینکه تشخیص شرکت درست هست یا نه، نیازمند این هست که تماس بگیرید و آدرس بدین تا وضعیت از نزدیک بررسی بشه. اصلا ممکن هست که با رفع گرفتگی لوله ها، رسوب زدایی کامل لوله ها و اقدامات دیگر، مشکلات مربوط به لوله ها به طور کامل برطرف بشه.

 36. من برای درآوردن سربطری نوشابه که تو لوله تخلیه مغازه ام افتاده بود، با روش خم کردن رخت آویز و درست کردن قلاب سعی کردم در
  بطری رو از لوله دربیارم ولی نشد. میشه یه راهنمایی کنید؟

  1. سلام آقای سلیمی
   من فکر می کنم این روش برای در آوردن سر بطری نوشابه که حالت گرد داره و ممکنه دقیقا کل قطر لوله را گرفته باشد، زیاد کارساز نباشد. مگر اینکه بین جداره لوله و سر بطری، کمی فاصله وجود داشته باشد که سر قلاب به زیر سر بطری راه پیدا کند و آن را به بیرون از لوله بکشد. حواستان باشد حتی ممکن است هست با یک یا دو ضربه ناخواسته، باعث شوید سر بطری به پایین تر لیز بخورد و خارج کردن ان سخت تر باشد. من پیشنهاد می کنم اگر با این روش موفق نشده اید، با شماره لوله بازکنی عباس آباد تماس بگیرید تا سرویسکار این کار را بدون دردسر برایتان انجام دهد.

 37. من آپارتمانم رو تازه تحویل گرفتم و قبل از من کسی ساکن نبوده، ولی هربار که از دستشویی یا حمام استفاده میشه، بوی فاضلاب تو خونه
  پر میشه. دلیلش چی می تونه باشه؟

  1. سلام آقای ابراهیمی
   وقتی بوی فاضلاب از خانه نوساز حس می شود، به احتمال زیاد، مشکل مربوط به یکی از دلایل زیر است:
   1- گرفتگی لوله تخلیه حمام یا لوله فاضلاب توالت با گچ، سیمان و قیر و امثال آن.
   2- عدم لوله کشی مناسب و رعایت نکردن شیب بندی اصولی لوله فاضلاب.
   3- حفر غیر اصولی چاه و مشکل در چاه فاضلاب.
   4- مشکل در نصب لوله ونت یا کلا نبود لوله ونت.
   اگر خودتان قادر هستید، تک تک این مسائل را بررسی کنید تا بتوانید بر اساس مشکل، راه حل مناسب را انتخاب کنید. اما اگر برایتان مقدور نیست، می توانید با شماره لوله بازکنی ولیعصر تماس بگیرید تا فوری ریشه بوی فاضلاب منزل شما را پیدا کنند.

 38. احمد دولتشاهی مشهدی

  تو کار خودتون نامبروان هستید من به همه همکارام معرفی میکنم.
  مغازه شیرآلات و کاشی دارم

 39. ما یک ساختمون قدیمی داریم می خوایم لوله کشی روکار کنیم همکارای
  شما این خدمات رو انجام میدن

  1. سلام دوست عزیز
   خدمات لوله کشی ساختمان هم داریم که می تونید تماس بگیرید و درخواست نیرو داشته باشید.

    1. سلام آقای سهرابی
     می توانید با شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست سرویسکار لوله کش داشته باشید. البته بهتر است قبل از انجام این کار با تکنسین مشورت کنید و معایب و مزایای این کار را بسنجید. گاهی ممکن است انجام لوله کشی روکار به ضرر شما باشد و بهتر باشد لوله کشی زیر سقفی انجام دهید.

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از محبت شما. انجام خدمات لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله به طور بی نقص و بدون کثیف کاری، هدف ماست

 40. بسیار فنی و دقیق و کار بلد! همه چیز رو دقیق چک می‌کردند خسته
  نباشید
  قیمتها منصفانه نسبت به زمانی که برای عیب یابی گذاشتند

  1. سلام دوست عزیز
   خیلی ممنون از لطف شما. ما نه گران کار می کنیم و نه ارزان. بلکه نسبت به زمانی و کاری که انجام می دهیم سعی می کنیم قیمت منصفانه ای از مشتری اخذ کنیم.

  1. سلام دوست عزیز
   بله فرقی نمی کند رطوبت و نم در دیوارهای ساختمان منزل مسکونی باشد یا در دیوارهای ساختمان مسجد. شما می توانید با شماره لوله بازکنی الهیه تماس بگیرید و درخواست سرویسکار داشته باشید. ابتدا با استفاده از دستگاه های دیجیتال محل دقیق نشتی لوله مشخص می شود و سپس با توجه به محل قرارگیری لوله از روش های رفع نم و رطوبت استفاده می شود.

 41. از خدمات هفته پیش مجموعه‌ تون تشکر می کنم دم‌تون گرم
  مشکل حسینیه محل حل شد. اجرتون با صاحب ایام محرم

  1. سلام دوست عزیز
   خدارو شکر که مشکل گرفتگی لوله توالت حسینیه ما برطرف شد. چنانچه باز مشکلی در این زمینه پیش اومد می توانید با لوله بازکنی میردامادلوله بازکنی میرداماد تماس بگیرید و درخواست خدمات داشته باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   راه های مختلفی برای جلوگیری از گرفتگی خطوط تخلیه وجود دارد. برخی از ساده ترین کارهایی که می توان انجام داد این است که مراقب باشید چه چیزی را تخلیه می کنید. از ریختن چربی و روغن، برخی غذاها و صابون زیاد در مجرای فاضلاب خودداری کنید. می توانید از یک صافی در انتهای شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود استفاده کنید تا پرز و سایر زباله ها را بگیرد. همچنین می‌توان یک صافی را روی لوله‌های حمام و دوش قرار داد تا موها و سایر اشیایی را که می‌توانند مجرای فاضلاب شما را مسدود کنند، بگیرد.

  1. سلام دوست عزیز
   کاری که می توانید انجام دهید این است: 2 قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب ولرم حل کنید و سپس این مخلوط را در تمام خروجی ها و مجاری آب خانه خود بریزید. مانند جوش شیرین، اسید بوریک نیز یک راه عالی برای خلاص شدن از شر سوسک است. شما آن را در سینک های آشپزخانه و فاضلاب حمام و غیره قرار دهید.

 42. سلام و خسته نباشید خدمت همکاران محترم
  می خواستم بدونم که آیا می توانم نشتی لوله آب یا فاضلاب را خودم برطرف کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون ازشما بابت لطفی که به ما و همکاران ما دارید.
   رفع برخی از نشتی های لوله آب راحت تر از سایرین است. به عنوان مثال، نشتی که از شیر آب یا سر دوش شما می آید ممکن است به سادگی یک اتصال شل یا اورینگ شکسته باشد. اینها اصلاحاتی هستند که می توانید خودتان به روش های خانگی انجام دهید.

   با این حال، هنگامی که نشتی از لوله ای در پشت دیوار، زیر زمین یا در حیاط شما می آید، به کمک یک لوله کش حرفه ای و مجاز نیاز دارد. گاهی اوقات، یافتن منبع دقیق نشتی دشوار است. شما نمی خواهید دیوارها، کاشی ها را بشکنید یا بی جهت تخته های کف را بالا بکشید و باعث آسیب بیشتر و سردرد شوید. یک شرکت حرفه ای ابزار و تخصص لازم برای مشخص کردن منبع نشتی را دارد.

  1. سلام دوست عزیز
   نشتی لوله فاضلاب واقعاً می‌تواند در هر جایی از خانه شما اتفاق بیفتد، اما برخی مکان‌ها وجود دارند که در آنها شایع‌تر است. نشتی اغلب در وسایلی اتفاق می افتد که به درستی ساخته یا نصب نشده اند. نشتی آبگرمکن نیز یک مشکل رایج است.

   در بسیاری از مواقع، نشت تنها از طریق علائم و نه از طریق علت آنها مشاهده می شود. بنابراین ممکن است لکه های آب را روی سقف یا دیوارها مشاهده کنید. ممکن است صدای جاری شدن آب را بشنوید یا متوجه رشد کپک در مکان های غیر معمول شوید. یک نقطه گرم تصادفی در کف شما می تواند نشانه نشتی دال باشد. این زمانی است که کمک یک متخصص نشتی یابی برای یافتن منبع نشتی و رفع سریع آن قطعاً ضروری است.

  1. سلام و عرض ادب
   اگر وسیله شما داخل لوله توالت افتاد، توصیه می کنیم از ریختن آب داخل لوله خودداری کنید. با نوری مانند نور چراغ قوه داخل لوله را بررسی کنید آیا وسیله خود را می بینید یا خیر، اگر در معرض دید قرار دارد، می توانید با وسیله ای مانند قلاب آن را از داخل لوله خارج کنید. ولی در بسیاری موارد افراد به دلیل ناشی بودن یا نداشتن ابزار مناسب، وسیله را به داخل هل می دهند و از دسترس خارج می شود. به همین دلیل توصیه می کنیم با یکی از شرکت های لوله بازکنی معتبر تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز
   ما در مقالات مختلف به این موضوع اشاره کرده ایم که برای پیشگیری از رطوبت خانه می توانید چند راهکار ساده را در پیش بگیرید.
   1- پس از دوش گرفتن درب حمام و در و پنجره ها را باز بگذارید تا هوای داخل حمام تسویه شود.
   2- پس از دوش دیوارهای حمام را خشک کنید.
   3- لباس ها و حوله ها را در داخل خانه و حمام خشک نکنید.
   4- اگر شیرآب چکه می کند حتماً آن را تعمیر کنید.
   5- زمان های دوش گرفتن را کوتاه تر کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   اکیداً توصیه می‌شود که از پاک‌کننده‌های شیمیایی فاضلاب برای توالت مسدود شده خود استفاده نکنید. تمیزکننده تخلیه شیمیایی معمولاً حاوی اسید کلریدریک است که می تواند آسیب بزرگی به لوله های فاضلاب خانه شما وارد کند. پاک کننده های تخلیه، در صورت عدم استفاده صحیح، می توانند باعث مشکلات سلامتی مانند سوختگی شیمیایی و تحریک شوند. اگر تصمیم به استفاده از پاک کننده فاضلاب شیمیایی دارید، بسیار مراقب باشید. بهتر است فقط از یک تلمبه دستی استفاده کنید یا با یک شرکت لوله بازکنی برای خدمات تخلیه تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز
   بسیاری از مسدود کننده های معمولی توالت وجود دارند که باید از افتادن آنها در توالت اجتناب کنید. به این لیست نگاهی بیندازید:

   محصولات زنانه مانند پد و تامپون
   لوازم آرایشی مانند سواب پنبه و توپ های پنبه ای
   دسته های بزرگ دستمال توالت
   دستمال و دستمال کاغذی
   توده های مو

 43. سلام و خسته نباشید. یک سوال دارم ممنون می شم راهنمایی کنید.
  چرا توالت من در حال اجرا است و خود بخود پر می شود؟

  1. سلام دوست عزیز
   توالت در حال اجرا، که متوقف نمی شود فقط یک مشکل نیست. همچنین می تواند به قبض آب شما آسیب جدی وارد کند و با افزایش هزینه آب مواجه شوید.
   خوشبختانه، رفع آن خیلی پیچیده نیست. اولین جایی که باید به آن نگاه کرد، اتصال دسته-فلاپر است. ممکن است به یک تنظیم ساده نیاز داشته باشد. یا ممکن است شیر پرکننده نیاز به تعویض داشته باشد که کمی پیچیده‌تر است و ممکن است نیاز به خدمات یک شرکت لوله بازکنی داشته باشد.

  1. سلام دوست عزیز
   نزدیک ترین شعبه به محل زندگی شما – تماس با یک لوله بازکنی حرفه ای که محلی و در نزدیکی ملک شما باشد بسیار مهم است زیرا باید بتوانید اطمینان داشته باشید که آنها با منطقه محلی آشنا هستند و می توانند در موارد اضطراری گرفتگی لوله ها در اسرع وقت برای خدمات رسانی به ملک شما در دسترس باشند.

   قابل اعتماد بودن شرکت لوله بازکنی: ما می دانیم که داشتن اطمینان از اینکه لوله بازکنی جنت آباد دارای مجوز حرفه ای است، در نحوه انتخاب حرفه ای برای استخدام بسیار مهم است. کسب و کار ما دارای گواهینامه تخصصی است و تیم تکنسین های آموزش دیده ما دارای مجوز کامل و بیمه هستند.

 44. مرتضی مجیدی

  آیا کارهای تاسیسات ساختمان و لوله کشی حتما باید توسط تیم فنی
  انجام شود؟ بنده خودم تجربی بلد هستم می توانم انجام بدم

 45. بخشی از دیوار توالت ما نم داره و کم کم بیشتر هم میشه از کجا
  تشخیص بدیم و متوجه بشیم نشتی لوله صورت گرفته؟

  1. سلام دوست عزیز
   اول این مورد را در نظر بگیرید که اگر علائم رطوبت رو دارید مشاهده می کنید یعنی مدت زمان زیادی از این مساله می گذره و رطوبت از عمق به سطح دیوار رسیده. اگر مطمئن هستید که این مورد به دلیل تراکم هوای داخل خانه، خشک کردن لباس ها در فضای خانه یا از بین رفتن دوغاب و بندکشی کاشی ها نیست، یک گزینه مطرح می شود و آن هم بررسی نشتی لوله ها است که هم می توانید از عملکرد کنتور آب متوجه آن شوید و هم از دستگاه های نشت یاب استفاده کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   اگر صابون ظرف دم دستی دارید، می‌توانید محلول تمیزکننده‌ای را خودتان انجام دهید که کف صابون روی سر دوش شما را از بین می‌برد. ½ فنجان صابون ظرفشویی و ½ فنجان سرکه سفید مقطر را با هم ترکیب کنید و آن را به خوبی در یک بطری اسپری مخلوط کنید. محلول را روی سر دوش اسپری کنید و بگذارید حدود یک ساعت بماند و سپس از یک مسواک کوچک برای تمیز کردن سر دوش استفاده کنید. اگر هنوز باقی مانده است، این روند را تکرار کنید. اگر سر دوش شما واقعاً گرفتگی دارد، ممکن است بخواهید به جای اسپری کردن و شستشوی مکرر آن را خیس کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   تراکم راحت‌تر روی سطوح سرد خانه ایجاد می‌شود، عایق‌کاری و عایق‌بندی می‌تواند به گرم‌تر نگه داشتن خانه شما کمک کند. عایق های سقفی و دیواری موثرترین اشکال عایق هستند. اگر از عایق‌بندی استفاده می‌کنید، به یاد داشته باشید که نباید هواکش‌های دائمی یا آجرهای هوا را مسدود کنید و پنجره‌های آشپزخانه یا حمام را مقاوم نکنید. شما ممکن است واجد شرایط کمک مالی برای عایق کاری و گرمایش باشید.

 46. سلام
  من برای روش های کاهش رطوبت خانه همه جا خوندم که نوشته لباس هارو باید خارج از خونه خشک کنیم. به نظر شما چطور می تونم
  لباس هام را بدون تشدید تراکم خشک کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   خشک کردن لباس در داخل خانه، به ویژه روی رادیاتور، می تواند تراکم را افزایش دهد، مگر اینکه پنجره ای را باز کنید تا هوا به گردش درآید. با خشک کردن لباس های داخل آن می توان تا 9 پیمانه آب اضافی تولید کرد.

   لباسشویی خود را بیرون آویزان کنید تا در صورت امکان خشک شود، یا آن را در حمام در حالی که در بسته و پنجره کمی باز است یا پنکه بیرون کش روشن است آویزان کنید. وسوسه نشوید که لباسشویی را روی رادیاتور یا جلوی بخاری تابشی قرار دهید.

   اگر خشک کن دارید که به بیرون تهویه نمی شود، باید در هنگام استفاده از آن اجازه تهویه بیشتری بدهید.

  1. سلام دوست عزیز
   این نوع گرفتگی نسبتاً نادر است، زیرا بیشتر خطوط فاضلاب حدود 10 تا 15 سانت عرض دارند. معمولاً فقط زمانی اتفاق می افتد که مشکلی در سیستم لوله کشی شما به طور جدی اشتباه باشد. یکی از شایع ترین علل گرفتگی، آسیب به خود خط فاضلاب است. اگر یک لوله فرو بریزد یا خم شود، آسیب می تواند مانع از حرکت صحیح زباله از طریق خط شود. انواع چیزهایی وجود دارد که می تواند به خط فاضلاب آسیب برساند، از جمله:
   جابجایی خاک در اطراف لوله
   خوردگی داخل لوله
   ساخت و ساز در نزدیکی خط
   ترافیک سنگین بالای لوله فاضلاب
   اتصالات لوله آسیب دیده
   یکی دیگر از دلایل مهم مسدود شدن خطوط فاضلاب این است که به تدریج با گذشت زمان دچار افتادگی می شوند. این خمیدگی در لوله باعث می شود زباله ها به راحتی جمع شوند و در نهایت باعث گرفتگی می شوند.
   رایج ترین نوع زباله هایی که باعث مسدود شدن خط فاضلاب می شود، چربی است. اگر چربی ها را در فاضلاب سینک بریزید، در نهایت سرد و سفت می شوند. حتی اگر آب گرم را اجرا کنید، معمولاً تا زمانی که به خط اصلی فاضلاب شما برسد، سفت می شود. سپس چربی به خطوط شما می چسبد و باعث گرفتگی می شود.
   انواع دیگر زباله‌هایی که اغلب باعث گرفتگی می‌شوند شامل دستمال‌های کاغذی، دستمال‌های به اصطلاح قابل شستشو، محصولات بهداشتی و سایر اقلام حجیمی هستند که در توالت ریخته می‌شوند. هرگز نباید چیزی غیر از مایعات و دستمال توالت را به داخل فاضلاب خود بفرستید.

 47. سلام و وقت بخیر
  ممکن است که بوی فاضلاب به دلیل نوع سنگ توالت باشد؟ چون سرویس بهداشتی خونه ما بوی فاضلاب می ده و من هرچه بررسی کردم
  دلیل بوی بد رو پیدا نکردم.

  1. سلام دوست عزیز
   اگر مقاله این صفحه رو مطالعه کرده باشید، متوجه می شین که نوع سنگ توالت و میزان لعابکاری و آبکاری آن می تواند بر میزان جذب میکروب و باکتری های توالت موثر باشد. به همین دلیل است که همواره توصیه می کنیم به هنگام خرید سنگ توالت سنتی یا فرنگی، به میزان آبکاری و ضخامت لعاب کاری آن دقت کنید. هرچه شفافیت سنگ توالت بیشتر باشد، یعنی آبکاری بهتری دارد. در سنگ توالت های کدر میزان جذب باکتری ها زیاد است و همین عامل بوی بد توالت است. البته برای رفع بوی بد فاضلاب در توالت باید عوامل و دلائل دیگر را هم بررسی کنید.

 48. وقتی چیزی در لوله توالت می افتد شرکت های لوله بازکنی با چه وسیله ای اشیا رو از توالت خارج می کنند؟

  1. سلام دوست عزیز
   ابتدایی ترین وسیله ای که برای خارج کردن اشیا از لوله توالت یا لوله حمام وجود دارد، چنگک لوله بازکنی است. البته باید توجه داشت که از هر یک از ابزارها در چه موقعیتی استفاده کنید. مثلاً اگر شی افتاده در لوله را با چشم میبینید می توانید از چنگک استفاده کنید. یا مثلا در برخی مواقع باید از جاروبرقی تر و خشک استفاده کرد. گاهی هم نیاز هست که کاسه توالت فرنگی جابجا شود.

 49. محمد حسین زاده

  سلام امکان باز شدن سوراخ سنگ توالت برای آب فلاش تانک وجود دارد چون آب از فلاش تاک که باز می کنی داخل لوله می شود ولی کاسه توالت بیرون نمی ریزد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا