تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه تهران
Spread the love

خدمات تخلیه چاه تهران

 • تخلیه چاه در تهران
 • باز و بست درب چاه
 • پیدا کردن محل چاه قدیمی
 • چاه بازکنی
 • حفر چاه نو
 • تخلیه چاه سپتیک
 • تخلیه چاه توالت
 • ترمیم دهانه و میله چاه
 • طوقه چینی وکول گذاری چاه
 • کف تراشی و لایروبی چاه
 • تخلیه شبکه چاه فاضلاب
 • اتصال چاه به شبکه فاضلاب شهری
لوله بازکنی تهران - خدمات فنی بهمن
لوله بازکنی تهران - خدمات فنی بهمن
صدای مشتری رضایت از خدمات لوله بازکنی بهمن
/

هر چاهی که حفر شود، چه بزرگ و چه کوچک، روزی پر خواهد شد و احتیاج به تخلیه چاه دارد. در صورتی که مدام شاهد ورود حشرات موذی از راه های فاضلاب هستید، یا بوی نامطبوعی از آنها به مشام می رسد، باید به فکر لوله بازکنی  باشید. در صورت عدم توجه به این نشانه ها، در ادامه، راه های آب بسته شده و آب از خروجی های فاضلاب بالا می آید. حتی ممکن است چاه سرریز کند و باعث نم زدگی اطرافش شود.

عوامل موثر در زمان پر شدن چاه فاضلاب

زمان پر شدن چاه، بسته به نوع بستر خاکی، ابعاد چاه و میزان رسوب آن، متفاوت است. چاه هایی که در بستر های ماسه ای حفر شده اند، با عبور دادن آب و انتقال آن به بستر پیرامون، زمان بیشتری طول می کشد تا پر شوند. برعکس، چاه های حفر شده در بستر سیمانی یا سپتیک ها، به دلیل عدم توانایی در عبور دادن آب، سریع تر پر می شوند.
همچنین بسیاری از موادی که وارد فاضلاب می کنیم، رسوب دهنده هستند. به عنوان مثال، چربی ها، مو و مواد معدنی، با ورود به چاه های فاضلاب، در دیواره ها رسوب می کنند. با ایجاد لایه ای از رسوبات، میزان تبادل آب با بستر اطراف چاه کاهش یافته و فرآیند پر شدن چاه، تسریع می شود.
در خصوص انواع سنگ توالت، در مقاله لوله بازکنی مشهد نیز سخن گفته ایم.

با توجه به مطالب ذکر شده، برای احیای چاه پر شده، باید دو کار عمده صورت بگیرد.

 

تخلیه چاه فوری

امروزه به کمک دستگاه های مکنده لجن، پس از برداشتن درب چاه، محتویات درون آن را خالی می کنند. پمپ های مکنده ی لجن، متصل به ماشین آلاتی هستند که مواد پمپ شده را در تانکر خود نگه می دارند. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند و باید توسط متخصصین استفاده شوند. در صورت نیاز به خدمات لوله بازکنی بلوار فردوس نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

لایروبی و کف تراشی

در مورد افزایش عمر مفید یک چاه فاضلاب این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اقدام به موقع جهت تخلیه چاه تنها راهکار افزایش عمر چاه فاضلاب نیست بلکه پس از تخلیه بایستی توسط یک گروه مجرب و متخصص در این حوزه لایروبی دیواره های چاه از رسوبات و لجن هایی که هنگام تخلیه از بین نمی روند نیز، صورت گیرد.
در حقیقت با این کار چاه به طور کامل احیا می شود و مدت زمانی که لازم است تا دوباره نیاز به تخلیه چاه پیدا کند افزایش می یابد. از این طریق می توان عمر مفید چاه را افزایش و هزینه های لازم برای تخلیه آن را کاهش داد. در مورد تخلیه اصولی و لایروبی تمام و کمال چاه فاضلاب خود می توانید به کارشناسان مجرب ما در زمینه تخلیه چاه تهران و لوله بازکنی پونک اطمینان نمایید. ما در گروه تخلیه چاه بهمن با رعایت استانداردهای لازم و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ماشین آلات مکنده و لجن کش، احیای چاه فاضلاب شما را انجام و در این زمینه نکات لازم برای افزایش طول عمر آن راهنمایی های لازم را ارائه می دهیم.

تقریبا همه ی چاه ها برای استفاده بهینه، احتیاج به لایروبی دارند. در این فرآیند، پس از تخلیه چاه، به وسیله ی دستگاه های رسوب تراش یا به کمک نیروی انسانی، دیواره ی چاه تراشیده می شود. تراشیده شدن تا جایی ادامه می یابد که همه ی رسوبات از بین رفته باشند. انجام این کار، باعث افزایش ظرفیت چاه و افزایش میزان خروج آب از دیواره ها می شود. در نتیجه، مدت زمانی که طول می کشد تا چاه پر شود، افزایش می یابد.

 

انواع لایروبی در تخلیه چاه

نیروی متخصص با تشخیص اینکه لوله های فاضلاب شما نیاز به لایروبی دارد و لازم نیست چاه را تخلیه کنند، اقدامات لازم را انجام می دهند که این اقدامات عبارت می شوند از:

 • لایروبی لوله ها با بکار گرفتن نیروی انسانی
 • لایروبی لوله ها با استفاده از دستگاه لجن کش و در کنار آن بکار گرفتن ماشین نیسان
 • آخرین روش لایروبی بوسیله دستگاه لجن کش و بکار گرفتن ماشین خاور

به این ترتیب مشکل انسداد لوله های شما توسط یک تیم متبحر برطرف می شود. توجه داشته باشید که لوله بازکنی بهمن با دارا بودن تمام این تجهیزات به راحتی می تواند مشکلات لوله و فاضلاب خانه شما را بر طرف کند. به این ترتیب به محض رویت مشکلات مربوط به لوله و فاضلاب و گرفتگی چاه فاضلاب فورا با تیم حرفه ای تخلیه چاه تماس بگیرید تا با مشاهده وضعیت پیش آمده و تشخیص مشکل اصلی، فورا تدابیر لازم را انجام دهند و مسیر عبور لوله ها و فاضلاب شما را مثل روز اول پاک و روان کنند. در این حین ممکن است به خدمات لوله بازکنی مجیدیه نیاز داشته باشید.

تخلیه چاه سپتیک

 

مزایای لایروبی چاه فاضلاب

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد لایروبی چاه فاضلاب در واقع به نوعی احیای آن محسوب می شود. بدون انجام عملیات لایروبی ممکن است چاه پس از گذشت مدت زمان نه چندان زیاد دوباره به تخلیه نیاز داشته باشد. کاهش چشمگیر در هزینه ها تنها با احیای کامل چاه امکان پذیر است پس از انجام فرآیند تخلیه، لایروبی آن را نیز توسط گروه متخصص ارائه دهنده خدمات تخلیه و لایروبی چاه انجام دهید تا شاهد بالاترین راندمان و کارایی در چاه فاضلاب خود باشید.
پیشنهاد می کنم مقاله لوله بازکنی افسریه را نیز مطالعه کنید.خدمات ما در گروه تخصصی تخلیه چاه بهمن شامل تخلیه و لایروبی انواع چاه های فاضلاب با نوع کاربری متفاوت از جمله چاه فاضلاب خانگی و چاه های فاضلاب صنعتی مراکز تجاری و تولیدی در تهران و شهرستان های اطراف می باشد. برای بهره مندی از خدمات درجه یک پرسنل ما می توانید با شماره تلفن های مربوطه تماس حاصل نمایید.

هنگام گرفتگی چاه فاضلاب چه کاری انجام دهیم؟

این سوالی است که برای هرکس حداقل یکبار در عمر او پیش می آید. هنگامی که در خانه خود با بوی نامطبوع فاضلاب آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام روبه رو می شوید اولین اقدامی که باید انجام دهید عدم استفاده از آب و راهی کردن آن در این مسیر مسدود شده است، زیرا این کار شما باعث افزایش آلودگی محیط و بیشتر شدن بوی نامطبوع در خانه و همچنین سخت تر شدن کار تخلیه می شود. در مرحله بعدی بلافاصله باید با یک لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس بگیرید که در کمترین زمان ممکن به محل برسند.

تشخیص پر شدن چاه فاضلاب یا گرفتگی مسیر فاضلاب

گاهی گرفتگی چاه فاضلاب ناشی از گیر کردن یک شیء و یا برخی ضایعات در مسیر لوله ها است که راه حل این مشکل سوای تخلیه چاه و راهکارهای اینچنینی است، مسیر لوله های مسدود شده را می شود به راحتی با لایروبی برطرف کرد و نیازی به خبر کردن تخلیه کنندگان چاه نیست اما توجه داشته باشید که تشخیص این امر دقیقا توسط یک متخصص قابل تشخیص است و شما به هیچ طریق نمی توانید این مسئله را از پر شدن و گرفتگی چاه فاضلاب تشخیص دهید. پس در نهایت ناچار باید با یک لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس بگیرید که بتوانید کار را به درستی انجام دهید. چون تا تشخیص درست نباشید بقیه کارها بیهوده خواهد بود.

 

چاه بازکنی تهران

تخلیه چاه با نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال 1401 با پمپ مکنده لجن کش و تانکر 12000 لیتری در سراسر تهران به صورت شبانه روزی و قیمت مناسب .

استانداردهای تخلیه چاه

چاه باید در فاصله مناسبی از پی ها و ستون ها در ساختمان های مسکونی، اداری و….. قرار بگیرد.
برای خروج گازهای مضر و بدبو باید لوله هواکشی نصب شود.

آجرچینی دهانه ورودی چاه ( طوقه چینی چاه )

تخلیه چاه و طوقه چینی

خب حالا چگونه می توانیم تشخیص دهیم که شرکت انتخابی ما از روش مکانیزه جهت تخلیه چاه استفاده می کند یا غیر مکانیزه؟
وقتی با یک شرکت خدماتی تخلیه چاه تماس می گیرید و انتخابش می کنید باید حتما دقت کنید که از همه ابزارهای مورد نیاز استفاده می کنند یا خیر.
در اینجا می خواهیم شرکت خدمات فنی بهمن را معرفی کنیم که با سابقه ترین شرکت در کشور در این زمینه فعالیت می کند و تمامی نکات را رعایت می کند و با سرعت و در کم ترین زمان خدمات را به طور مکانیزه انجام می دهد.

حفر چاه نو

توسط متخصصین تخلیه چاه و به علت از بین رفتن کارایی چاه قدیمی در ساختمان و اینکه دیگر ممکن است تخلیه چاه تأثیری نداشته باشد و آب جذب نشود نیاز هست که چاه نو در ساختمان حفر شود و اینکه حتی ممکن است چاه قدیمی ریزش کند حتما به حفاری چاه نیاز دارید.

تخلیه چاه فوری در تهران

 

تاثیر نوع خاک بر حفر چاه نو

خب نوع خاک و موقعیت مکانی که می خواهید چاه را حفر کنید به سه قسمت تقسیم می شود:

 • قدرت جذب خاک رس بسیار پایین می باشد.
 • خاک شن قدرت جذب بیشتری دارد و آب به آسانی درآن نفوذ می کند و به سمت پایین می رود.
 • خاک ماسه ای توانایی زیادی در جذب آب ندارد و مقدار بسیار کمی را جذب می کند و خاک اشباع می شود.

مناسب ترین محل برای حفر چاه نو

این مقوله کار هرکسی نیست و باید کارشناسی انجام شود زیرا هر ساختمانی شرایط متفاوتی نسبت به ساختمان دیگر دارد پس حتما باید به وسیله یک کارشناس بررسی شود.
درآشپزخانه یا پذیرایی هم حفر چاه انجام می شود، درست است که این مکان ها محلی پر تردد هستند اما با اجرا کردن دال بتنی جهت پوشش دادن طوقه چینی که هزینه زیادی هم ندارد مانع از سقوط افراد به داخل چاه می شود چون طوقه چینی ریزش می کند. حتما به این نکته توجه کنید این کار توسط مجرب ترین سرویس کاران تخلیه چاه تهران صورت گیرد و حتما چاه آب در فاصله 30 متری از محل آب آشامیدنی شما باشد چون ممکن است موجب آلوده شدن و ورود باکتری های موجود در فاضلاب به آب شود.

لایروبی و کف تراشی چاه

انواع تخلیه چاه

تخلیه چاه به دو روش انجام می گیرد که مختصر توضیحاتی می دهیم.

تخلیه چاه لرزشی

تخلیه چاه لرزشی با ایجاد فرکانس صوتی بسیار بالا که تقریبا بین 100 تا 20000 است، عمل تخلیه و شکستن سنگ انجام می شود.

تخلیه چاه به روش پمپ زدن

تخلیه چاه با روش پمپ زدن ساده ترین روش ممکن است و به گونه ای ست که آب را با فشار زیاد به داخل ورودی چاه ریخته و شروع به پمپ زدن می کنند. البته این مورد در گرفتگی های ساده انجام می شود و در مورد گرفتگی های حاد حتما با یک متخصص تماس بگیرید.

عوامل موثر بر قیمت تخلیه چاه

در این متن در زمینه هزینه تخلیه چاه و عوامل تاثیرگذار بر آن مطالب مفیدی برای افزایش آگاهی شما ارائه می دهیم.
اول از همه بایستی به اطلاع برسانیم که تمامی مراکز تخلیه چاه از جمله لوله بازکنی اشرفی اصفهانی موظف به اخذ هزینه مشخص و مصوبی هستند که در بین همه آنها برابر مقدار ثابتی است. به عبارتی اتحادیه، هزینه مشخصی را در مورد هریک از ماشین آلات مورد استفاده برای تخلیه چاه در نظر می گیرد و تمامی شرکت ها تابع این هزینه ها هستند.

مهمترین عوامل موثر بر قیمت تخلیه چاه

 • حجم چاه فاضلاب
 • نوع پمپ و دستگاه استفاده شده برای تخلیه
 • متراژ شیلنگ استفاده شده
 • تعداد دفعات تخلیه

تخلیه چاه با پمپ لجن کش

 

برای کاهش هزینه تخلیه چاه فاضلاب چه باید کرد؟

دفع فاضلاب از طریق حفر چاه با اینکه یک شیوه سنتی برای این کار محسوب می شود ولی هنوز هم در برخی از مناطق از آن استفاده می کنند. حفر اصولی چاه و اقدام به تخلیه به موقع می تواند عمر مفید یک چاه فاضلاب را افزایش و از این رو هزینه های مربوط به تخلیه چاه پیاپی را در مورد آن کاهش دهد. همچنین اگر در هنگام تخلیه چاه به دیواره ها و کف چاه نیز توجه شود و اگر نیاز به لایروبی و کف کشی بود باید انجام شود. خود این مسئله باعث می شود که چاه دیر به دیر پر شود.

عمر مفید یک چاه فاضلاب می تواند تحت تاثیر چه عواملی باشد؟

 • عمق چاه فاضلاب
 • قطر چاه فاضلاب
 • جنس خاک محل
 • میزان حجم ورودی فاضلاب به آن

رعایت استانداردهای لازم در هر یک از این موارد می تواند یک چاه فاضلاب با عمر مفید بالا را برای شما رقم بزند. نکته ای که در مورد افزایش عمر مفید چاه فاضلاب وجود دارد اقدام به تخلیه به موقع آن است که باید قبل از آنکه گنجایش چاه به طور کامل پر شود مورد توجه قرار گیرد.

لوله بازکنی تهران - خدمات فنی بهمن
لوله بازکنی تهران - خدمات فنی بهمن
صدای مشتری رضایت از خدمات لوله بازکنی بهمن
/

 

تخلیه چاه سپتیک

چاه سپتیک که اخیراً خیلی هم مورد توجه قرار گرفته است مانند چاه های قدیمی نیاز به تخلیه دارد. ولی شاید عده ای از همراهان چیز زیادی درباره چاه سپتیک ندانند. بنابراین بهتر است کمی در این باره بیشتر بدانید تا بتوانید با تخلیه چاه سپتیک نیز آشنا شوید. یکی از بهترین شعبه های ما در حوزه چاه سپتیک، تخلیه چاه و لوله بازکنی غرب تهران است.

چاه سپتیک چیست؟

در بعضی مناطق که خاک نرم است نمی توان در آن ها چاه حفر کرد. حتی با قرار دادن حلقه های کور نیز نمی توانند استحکام زیادی به آن داد چون بعد از مدت کوتاهی ممکن است چاه نشست کند یا به علت نرمی خاک فاضلاب ازمسیرهای جدیدی پیدا کرده و وارد محیط زیست شود. برای این مناطق نیز راه چاره وجود دارد که به آن چاه سپتیک می گویند.

این نوع چاه در واقع مخازنی از جنس پلیمر هستند که دارای یک ورودی می باشند. مخزن را درون زمین چال می کنند. این مخازن یا چاه سپتیک اندازه ی متفاوتی دارند و همچنین در اشکال مکعب مربع، مستطیل، بیضی و از این قبیل موجود هستند.

بعد از چال کردن آن در زمین، ورودی های فاضلاب را به آن متصل می کنند. اما نکته ی مهم تخلیه چاه است. برای تخلیه چاه سپتیک نیز از همان سیستم هایی که در چاه های معمولی استفاده می شود کاربرد دارند.

اما نکته ی مهم در این مورد این است که این نوع چاه ها حتماً و حتماً باید در هر بار تخلیه لایروبی شوند. چون در غیر این صورت بعد از مدتی فضولات به دیواره ها می چسبند و ظرفیت چاه را به شدت کاهش می دهند.

قیمت تخلیه چاه تهران

 

هزینه تخلیه چاه سپتیک

هزینه مسئله ی بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. شرکت خدمات فنی بهمن در تهران در تمام هزینه های خود از قیمت های اتحادیه پیروی می کند. در مورد تخلیه چاه سپتیک نیز همینطور است. اما باید دقت کنید که با تغییر حجم مخزن چاه سپتیک می تواند قیمت بالا یا پایین شود.

در ادامه به شرح رایج ترین و ساده ترین راه حل برای چاه بازکنی می پردازیم و آن استفاده از فنر لوله باز کنی است. این روش به این دلیل که قدرت بالایی در رفع انسداد لوله ها دارد بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد اما در رابطه با گرفتگی چاه سرویس بهداشتی همان استفاده از دستگاه تراکم هوا را به شما پیشنهاد می کنیم. توجه داشته باشید که تیم حرفه ای لوله بازکنی بهمن در این زمینه می تواند به بهترین شیوه به شما کمک رسانی کند و ضمن اینکه در تعیین نرخ بسیار منصف هستند ارائه خدمتی شبانه روزی نیز دارند.

162 نظر

 • سلام. خسته نباشید اولا خیلی ممنون از مقاله جامعی که نوشتین و خودمون حداقل یه اطلاعاتی کسب می کنیم. اینجوری هر شرکتی که در
  مورد تخلیه چاه تهران بهش زنگ می زنیم نمی تونه کلاه سرمون بذاره و ازمون پول بیشتر بگیره.

  • سلام امیر عزیز
   هدف ما آگاهی بخشی به مشتریان و جلوگیری از سوءاستفاده های مالی شرکت های کلاهبردار در زمینه تخلیه چاه هست و اینکه بتونیم بهترین خدمات تخلیه چاه در تهران رو ارائه بدیم.

 • سلام. چاه ساختمان ما پر شده و اولین بار هست که می خوایم تخلیه چاه رو انجام بدیم. نیاز هست که همون اولین بار اقدام به لایروبی
  هم بکنیم یا نه؟

  • سلام آقا امیرحسین
   پیشنهاد می کنم با یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید و چاه ساختمان شما رو بررسی کنند. ممکن هست اصلا نیاز به لایروبی نباشه. در هر صورت لزوم لایروبی و کف تراشی چیزی هست که باید از نزدیک مورد بررسی قرار بگیره.

 • سلام. چاه سپتیک رو در هر منطقه ای می شه اجرایی کرد؟ برای تخلیه چاه سپتیک مشکل و محدودیت خاصی وجود داره؟

  • سلام دوست عزیز
   بله در هر منطقه ای می شود از چاه سپتیک به جای چاه های سنتی استفاده کرد. البته همانطور که در مقاله تخلیه چاه به طور مفصل توضیح داده شد اگر محل حفر چاه دارای خاک نرمی باشد، چاه سپتیک بهترین گزینه است.

 • سلام. در حیاط خانه ما یک چاه قدیمی وجود دارد که حدود 20 سالی هست از حفر آن می گذرد و تا حالا هیچوقت اقدام به تخلیه چاه
  نکرده ایم. در تابستان سوسک در اطراف دهانه چاه زیاد است، آیا می تواند نشانه پر شدن چاه باشد؟

  • سلام
   البته اینکه 20 سال از حفر چاه می گذرد و تا کنون آن را تخلیه نکرده اید، دلیلی بر پر شدن چاه فاضلاب در حال حاضر نمی تواند باشد. توصیه می کنم با یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه تماس بگیرید تا پس از بررسی، مشخص شود که نیاز به تخلیه هست یا خیر. شاید تجمع سوسک در نزدیکی دهانه چاه دلیل دیگری داشته باشد.

 • سلام. من از اینکه با شماره تخلیه چاه تهران تماس گرفتم و در
  مورد نصب چاه سپتیک ازتون مشاوره گرفتم واقعا راضی
  هستم

  • سلام آقای احمد
   ما هم خوشحال هستیم که تونستیم در این زمینه به شما کمک کنیم. ما در زمینه تخلیه چاه و حفر چاه نو در خدمت همشهریان عزیز تهرانی هستیم.

 • سلام خسته نباشید
  من برای تحقیق مدرسه دنبال یه مقاله کامل در مورد تخلیه چاه هستم. خیلی تو اینترنت گشتم. مقاله شما به نسبت بقیه مقاله های تخلیه
  چاه تهران کامل تر بود، ولی در مورد یه موضوعی صحبت نشده، می شه در مورد میله چاه و انباره چاه هم یه توضیح مختصری بدین؟

  • سلام شما هم خسته نباشید
   خیلی خوشحال هستیم که این مقاله تونسته تا حدودی به سوال های شما جواب بده و کمک کنه در مورد تخلیه چاه تحقیق کاملی بنویسید.
   میله چاه نشون دهنده عمق چاه هست و همان ارتفاع چاه به حساب می آید. انباره چاه همونطور که از اسمش مشخص هست انبار چاه محسوب می شود و وظیفه اصلی آن جذب مواد جامد و اضافی فاضلاب هست که به داخل انباره می رود. اگر انباره چاه پر شود، چاه به تخلیه نیاز پیدا می کند. حجم چاه فاضلاب را با انباره چاه اندازه می گیرند.

  • سلام آقا مهدی عزیز
   همونطور که در مقاله هم توضیح داده شده اینکه چاه در چه زمینی با چه جنس خاکی حفر شود مهم است. به این دلیل که در زمین های شنی قدرت جذب آب بالا است و سریعاً آب فاضلاب جذب می شود و این نوع چاه ها به نسبت دیرتر پر می شوند.
   اما در زمین های غیر شنی که جنس آن خاک است، آب به کندی و دیرتر جذب خاک می شود و انباره چاه خیلی زودتر پر می شود و تعداد دفعاتی که چاه شما به تخلیه نیاز پیدا می کند، قائدتاً بیشتر خواهد بود. یکی از دلایل اصلی تماس با تخلیه چاه تهران، عدم توجه به جنس زمین به هنگام حفر چاه است. معمولا در زمین های غیر شنی برای کاهش هزینه های تخلیه چاه، از چاه سپتیک استفاده می شود.

 • سلام
  می شه بفرمایید بوی بد فاضلاب چه زمانی به چاه و پر شدن چاه ربط داره و چه زمانی مربوط به گرفتگی لوله ها است؟

  • سلام دوست عزیز
   یکی از موارد انتشار بوی متعفن فاضلابی، پر شدن چاه است. البته این مورد یکی از موارد نادر است، چون اگر بوی بد و متعفن، به دلیل پر شدن چاه فاضلاب باشد، بوی آن غیر قابل تحمل خواهد بود. اما ممکن است به دلیل یکی از موراد نظیر بالا آمدن حجم آب چاه، وجود نشتی در چاه، نیاز چاه به لایروبی و وجود رسوبات در دیواره چاه، بوی بد فاضلاب با تخلیه چاه و لایروبی و کف تراشی حل شود. پس در مواردی که بوی بد بسیار شدید بوده و سایر شواهد دلیل بر پرشدن چاه باشد، می توانید با یک شرکت تخلیه چاه تهران تماس بگیرید و بخواهید که چاه را مورد بررسی قرار دهند.

 • سلام وقت بخیر
  اگر ممکن هست بگین که بوی بد توالت به چه دلیلی هست؟ آیا نشونه پر شدن چاه هست و باید نسبت به تخلیه چاه اقدام کنیم؟

  • سلام جمشید عزیز
   باید بگم که بوی بد توالت می تونه دلایل زیادی داشته باشه. از جمله اینکه:
   رسوب گرفتگی دیواره های لوله
   عدم دفع کامل مواد زائد و پسماندهای فاسد
   بروز اشکال در لوله وَنِت
   بروز مشکل در شترگلویی توالت یا شترگلویی غیراستاندارد
   درزها و ترک های موجود در کاسه توالت فرنگی
   اگر بررسی کردید و هیچکدوم از این دلایل نبود، با یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا بررسی دقیق تری انجام بدهند.

   • سلام. شتر گلو چطور می تونه از انتشار بوی بد فاضلاب جلوگیری کنه؟ ینی به جای اینکه به فکر تخلیه چاه باشیم، اول این
    موارد رو بررسی کنیم؟

    • سلام دوست عزیز
     زمانی که شما آب را در لوله توالت می ریزید، در آخر مقداری از آب تمیز در قسمت u شکل شترگلو که به آن تله نیز می گویند باقی می ماند که وظیفه اصلی آن ممانعت از خروج گازهای سمی فاضلاب هست. گاهی اوقات بوی بد فاضلاب به دلیل پر شدن چاه فاضلاب نیست و نیازی نیست با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیرید. این موارد را بررسی کنید در غیر این صورت با یکی از شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا دقیق تر بررسی شود

    • سلام جناب رستم خانی
     لوله ونت همان لوله ای است که در دهانه چاه فاضلاب می گذارند تا گازهای شیمیایی و سمی چاه را به بیرون از ساختمان هدایت کند و این لوله از داخل دهانه چاه تا حدود دو متر بالاتر از پشت بام امتداد دارد. اگر با بوی بد فاضلاب مواجه هستین قبل از اینکه با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیرید، این مورد رو بررسی کنید.

 • سلام. بسیار تشکر می کنم از تیم خدمات فنی بهمن به دلیل حضور به موقع و خدمات تمیزی که برای تخلیه چاه ساختمان ما داشتند. من
  شماره تخلیه چاه تهران رو از اینترنت پیدا کردم و خیلی خوشحال هستم که مشاغل خدماتی در این حد به صورت آنلاین خدمات ارائه می
  دهند.

  • سلام خانم احمدی
   با توجه به افزایش مشاغل آنلاین، کمبود وقت و گرفتاری همشهریان عزیز تهرانی، جهت رفاه حال همشهریان ما هم تصمیم گرفتیم برای خدمات تخلیه چاه تهران، به صورت اینترنتی فعالیت داشته باشیم.

 • سلام. وقت بخیر
  با مختصر بارندگی که امروز 30 دی ماه در منطقه شریعتی اتفاق افتاد، آب از دریچه چاه فاضلاب حیاط ما بالا زد. البته به مرور فروکش کرد.
  نمی دونم نیاز به تخلیه چاه هست؟ می تونه علامت پر شدن چاه فاضلاب باشه؟

  • سلام آقای ابوالحسنی.
   البته بارندگی 30ام دی ماه به حدی نبود که باعث پر شدن چاه فاضلاب بشه. من پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به تخلیه چاه، با یک شرکت معتبر تماس بگیرید تا از نزدیک چاه رو بررسی کنند. برای پیدا کردن شرکت معتبر هم می تونید عبارت ” تخلیه چاه تهران ” رو در گوگل سرچ کنید. همکاران کاربلدی به شما معرفی خواهند شد.

 • سلام و خسته نباشید
  من از پرسنل کادر درمان هستم که به صورت فشرده در بخش کرونا شیفت دارم. با این کمبود وقت، زمانی که برای تخلیه چاه با شماره
  تخلیه چاه تهران تماس گرفتم، خیلی سریع تشریف آوردن و من تونستم به شیفت کاریم برسم. این رو هم بگم که سرویسکار منت بر سر من
  گذاشتن و به دلیل اینکه جزو کادر درمان هستم، هزینه به مراتب کمتری ازم گرفتن. باز هم تشکر می کنم

  • سلام خانم مهسا
   ما هم از شما به دلیل زحمات شبانه روزی که در ایام کرونا کشیدین، تشکر می کنیم و این تخفیف کمترین کاری بود که می تونستیم برای قدردانی از کادر درمان انجام بدیم. امیدوارم دیگه با مشکل تخلیه چاه مواجه نشید، ولی در هر صورت شماره تخلیه چاه تهران مارو به خاطر بسپارید.

 • سلام و خدا قوت
  خیلی ممنون از تیم حرفه ای خدمات فنی بهمن به دلیل اکیپ با اخلاقی که برای تخلیه چاه به آدرس ما اعزام کردن. همه چیز خیلی خوب
  پیش رفت و همسایه ها هم اذیت نشدن. این واقعا برای من معضل بود که به هنگام تخلیه چاه، همسایه هامون اذیت نشن

  • سلام آقای محمدی
   در شرکت ما، تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش و ساکشن مکنده انجام می گیره که بوی بد فاضلاب در اطراف منتشر نمی شه و از این بابت صاحبخانه و همسایه ها کمترین اذیتی نمی شوند. هدف ما جلب رضایت همشهریان عزیز تهرانی در خصوص تخلیه چاه تهران هست.

 • سلام
  یه سوال دارم از خدمتتون. من چند روز پیش بابت تخلیه چاه با شماره تخلیه چاه تهران که در سایت قرار دادین، تماس گرفتم و اقدام به
  تخلیه چاه کردم. کارشناس شما گفتند که نیازی به کول گذاری نیست. من واقعیت مطلب نگران هستم که بعدا برام هزینه تراشی نشه.
  اگرممکن هست یه توضیح بدین

  • سلام دوست عزیز
   اگر سرویسکاران تخلیه چاه از طرف شرکت ما آمده باشند و تشخیصشون این بوده که به کول گذاری نیازی نیست، حتماً تشخیص درستی دادند چرا که ما در تخلیه چاه تهران، با با تجربه ترین سرویسکاران همکاری داریم.

 • سلام. در جایی خوندم که آب باران می تونه باعث پر شدن چاه فاضلاب بشه. خب باید آب باران را چکار کنیم؟

  • سلام آقای شعبانی عزیز
   این حرف درست هست. در ساختمانتون باید مسیری رو تعبیه کنید که آب برف و باران به سمت چاه فاضلاب هدایت نشود. چرا که چاه فاضلاب برای تجمع آب گندیده و فضولات هست. در صورتی که آب تمیز باران را می شود به مسیر دیگری هدایت کرد که بی جهت انبار چاه فاضلاب پر نشود. در این صورت کمتر نیاز پیدا می کنید که با شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 • سلام. تخلیه چاه تهران مثل بقیه شغل های خدماتی، پر شده از شماره تماس و تراکت و سایت. از شما ممنون هستیم که واقعا کار رو با
  وجدان انجام میدین.

  • سلام دوست عزیز
   هدف ما از انجام خدمات ” تخلیه چاه تهران” کمک به همشهریان عزیز و رفع مشکلاتشون در این زمینه هست.

 • سلام. خسته نباشید. ساختمان ما یک چاه قدیمی داره که آخرین بار از طرف یه شرکت اومدن و گفتن که بهتره چاه جدید حفر کنیم. میشه
  کارشناس شما هم از محل بازدید کنه و ببینه واقعا با تخلیه چاه مشکل حل میشه یا باید چاه نو حفر بشه؟

  • سلام. در صورت امکان با شماره تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا همکاران برای بازدید از محل بیان و نظرشون رو اعلام کنند.

  • سلام دوست عزیز
   منظور از رسوب زدایی چاه فاضلاب این است که بعد از تخلیه چاه فاضلاب، یک فرد متخصص با تجهیزات کامل و طنابی که به دور کمرش بسته شده است، وارد چاه می شود و تمام رسوبات و فضولات را از بدنه چاه جدا می کند. برای اینکار می توانید با شماره تخلیه چاه تهران خدمات فنی بهمن تماس بگیرید.

 • آقا تروخدا بگین به این شرکت هایی که سایت زدن برا تخلیه چاه تهران، چی باید بگیم که دلشون بسوزه و وقتی برا تخلیه چاه میان با
  وجدان کار کنند؟ من پدرم دراومده از بس پول تخلیه چاه دادم

  • سلام آقا کاظم عزیز
   من از طرف همه هم صنفان خودم که وجدان و اصول اخلاقی رو رعایت نکردند عذرخواهی می کنم. در جواب این سوال شما می تونم بگم که با کمی مطالعه در این خصوص، اطلاعات خودتون رو کامل کنید تا به بهانه تخلیه چاه، لایروبی، کف تراشی و یا طوقه چینی و این جور مسائل نتونن پول اضافی ازتون بگیرند. ضمناً اگر ساکن تهران هستید شماره تماس شرکت های معتبر تخلیه چاه را سیو کنید روزی به دردتون می خوره

 • سلام. خدمات تخلیه چاه تهران شرکت خدمات فنی بهمن واقعا کارش درسته. هزینه خوب و کار خوب باعث میشه آدم بگه پولی که گرفتین
  حلالتون باشه

  • سلام آقا ایمان
   شما هم یکی از مشتریان کاردرست ما هستین که خاطرم هست برای تخلیه چاه با ما تماس گرفتین. خوشحال می شم که اگر کسی به دنبال شرکت یا شماره تخلیه چاه تهران باشه، مارو معرفی کنید.

 • سلام. تخلیه چاه اگه خیلی به دفعات زیاد انجام بشه، بهتره که چاه جدیدی حفر بشه؟ من این سوال رو از چند شرکت تخلیه چاه تهران
  پرسیدم ولی جواب درستی نگرفتم

  • سلام آقای سلمانی
   ببینید جواب این سوال شما نیاز به بررسی دقیق داره و نمیشه گفت مثلا بعد از 5 بار تخلیه چاه، باید چاه جدیدی حفر بشه. توصیه می کنم با یکی از شرکت های معتبر تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا محل رو از نزدیک بررسی کنند و با اطمینان کامل بگن که نیاز به حفر چاه نو هست یا خیر.

 • سلام. من 2 ساله که در یک ساختمان ویلایی، مستاجر هستم و چون ساختمان قدیم ساخت هست، تو این 2 سال یکبار تخلیه چاه انجام
  دادیم و الان دوباره چاه پر شده و وقتی با تخلیه چاه تهران تماس گرفتم و از محل بازدید کردند گفتند که نیاز به لایروبی چاه هست. می
  خوام ببینم آیا هزینه تخلیه چاه با مالک یا مستاجر؟

  • سلام آقای شریفی
   البته مساله اول این است که آیا شما با موجر توافقاتی در این زمینه داشته اید یا خیر.
   مساله دوم این است که شما فرمودین در طی این 2 سال یکبار اقدام به تخلیه چاه کردین. خب پر شدن چاه فاضلاب چیزی نیست که در عرض یک یا دو سال اتفاق بیوفتد و این اثرات سال های قبل بوده. قاعدتاً جزو تعمیرات اساسی محسوب میشه و به عهده موجر هست. البته اگر مدت زمان بیشتری در اونجا مستاجر بودین، می تونست هزینه به عهده مستاجر باشه. پس اول به مدت زمان سکونت شما و سپس توافق بین موجر و مستاجر بستگی دارد که هزینه تخلیه چاه با مالک یا مستاجر.

 • سلام. میشه در مورد نحوه تخلیه چاه سپتیک توضیح بدین؟ این مقاله تا اینجایی که من در بین سایت ها گشتم جامع ترین مقاله در مورد
  تخلیه چاه تهران هست. اگر در این مورد هم توضیح بدین ممنون میشم. راستش برا تحقیق مدرسه لازمش دارم 😊😊😊

  • سلام آقای سلیمانی
   ممنون از شما که برای مقاله درسیتون سایت مارو انتخاب کردین. ولی به گمانم مقاله تخلیه چاه تهران رو به طور کامل مطالعه نکردید 😀 وگرنه در آخر مقاله توضیح داده شده است که برای تخلیه چاه سپتیک از همان روش های مرسوم برای تخلیه چاه معمولی استفاده می شود. ولی در تخلیه چاه سپتیک حتماً پس از هر بار تخلیه چاه، باید لایروبی انجام بشه. این تنها فرق بین تخلیه چاه سپتیک و تخلیه چاه معمولی هست.

  • سلام جناب رستم خانی
   در تخلیه چاه به وسیله پمپ تخلیه چاه، یک شلنگ قطور که قطعاً باید استانداردهای لازم را داشته باشد، به داخل چاه فرستاده می شود و سر دیگر شلنگ، به پمپ لجن کش وصل می شود و به این ترتیب فضولات و مواد زائد داخل چاه به داخل تانکر هدایت می شود.

  • سلام جناب گروسی
   اگر ساکن تهران هستید، برای تخلیه چاه کافیه با یک شرکت تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا با استقاده از تجهیزات مورد نیاز از جمله پمپ ساکشن یا مکنده، پمپ کف کش و غیره اقدام به تخلیه چاه بکنند و این مورد چیزی نیست که خود فرد بتونه اقدام بکنه. حتما باید با شرکت های فعال در زمینه تخلیه چاه در تهران تماس بگیرید.

 • سلام. میشه به زبون خیلی ساده بگین چی میشه که یک چاه نیاز به تخلیه پیدا می کنه؟ مگه همه مواد رو در خودش حل نمیکنه؟ یا مگه
  عمق چاه به اندازه ای عمیق نیست که پر نشه؟

  • سلام جناب سرابی.
   البته برای خود من جالب هست که مساله تخلیه چاه چقدر برای عموم سوال برانگیز شده و این وظیفه خطیر رو به عهده شرکت ها و سایت های تخلیه چاه تهران می ذاره که در این مورد تخصصی تر مطلب بنویسند. ولی در مورد سوال شما باید خیلی به زبان خودمانی بگویم که در طول روز از طریق همه لوله های موجود در تاسیسات ساختمان آب و هرگونه مواد اضافی و فضولات به داخل چاه هدایت می شود و چاه هم همه این مواد را در خود جای می دهد. ولی در ساعاتی که ورودی مواد به داخل چاه کاهش می یابد، مواد جامد و فضولاتی که قابل حل شدن نیستند به سمت کف چاه و انباره چاه هدایت میشوند و آب اضافی موجود در چاه هم توسط دیواره های چاه جذب می شود. شاید اصلاح چاه جذبی را شنیده باشید که در محل های که جنس خاک آن از شن باشد، حفر می شود. حال با مرور زمان و بعد از گذشت سالیان زیاد با ورود مواد جامد اضافی زیاد انباره چاه پر می شود، و نیز با ورود موادی نظیر چربی ها و صابون، روزنه های دیواره چاه گرفته می شود و یک لایه بر روی دیواره چاه ایجاد می شود که مانع از جذب آب اضافی میشود. به همین دلیل آب اضافی به همراه مواد جامد اضافی داخل چاه می ماند و به اصطلاح چاه پر می شود. در این گونه موارد هست که حتما باید با یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا ضمن تشخیص پر شدن چاه فاضلاب، نیاز به لایروبی و کف تراشی را نیز تشخیص دهد.

 • سلام. یکی از بی سر و صداترین روش های تخلیه چاه رو معرفی کنید تا همسایگان کمتر اذیت شوند

  • سلام جناب اخوان
   تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تخلیه چاه فاضلاب است که کمترین سر و صدا را تولید می کند. برای تشریح روش تخلیه چاه با استفاده از پمپ لجن کش، باید عرض کنم که در این روش پمپ به ته چاه فرستاده می‌شود و با ایجاد حرکات و ضرباتی که به فضولات وارد می کند، باعث خرد شدن آنها می‌شود. سپس به وسیله لوله‌ها و شلنگ‌هایی که به درون چاه ارسال شده است فضولات را به داخل مخزن ماشین می‌ریزد. این روش، در بین سایر روش های تخلیه چاه آرام ترین و بی سر و صداترین روش است. در صورت تمایل می توانید با شماره تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 • آیا خدمات تخلیه چاه شبانه روزی در شرکت شما هم دایر هست؟ منظورم اینه خدمات تخلیه چاه که رائه می دین به صورت شبانه روزی
  هست؟

  • سلام دوست عزیز
   بله همانطور که فرمودید در شرکت خدمات فنی بهمن، خدمات تخلیه چاه تهران به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی انجام می پذیرد.

 • سلام. برای خدمات تخلیه چاه تضمینی هم وجود داره؟ یعنی شما کارتون رو تضمین می کنید؟

  • سلام دوست عزیز
   باید عرض کنم که باید در اینگونه موارد با شماره های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید و سرویسکار بعد از بازدید از محل، مشکل را برای شما تشریح کند و روش های تخلیه چاه رو هم توضیح بدهند تا شما با راهنمایی سرویسکار، بهترین روش را انتخاب کنید. در این صورت بله ما خدمات خودمون رو تضمین می کنیم و تا تخلیه کامل چاه کار ادامه خواهد داشت.

 • سلام. خدا قوت
  اطلاعات تکمیلی و خوبی در مورد تخلیه چاه ارائه کردین. خدا خیرتون بده که در اینگونه موارد به سوال های ملت جواب می دین و این
  خودش یک نوع مشاوره رایگان در خصوص تخلیه چاه تهران هست تا اسیر شرکتهای کلاهبردار نباشیم. بازم تشکر می کنم.

  • سلام دوست عزیز
   هدف از این سایت و راه اندازی وبلاگ سایت ارائه اطلاعات تکمیلی و اطلاع رسانی در زمینه تخلیه چاه تهران هست تا دوستان بتوانند با دید بازتری با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیرند.

 • مراحل تخلیه چاه کدامند؟ این سوال را از این بابت می پرسم تا بدانم چقدر زمان برای تخلیه چاه نیاز هست تا بتوانم برنامه ریزی کنم که در
  چه ساعتی تماس بگیرم.

  • سلام دوست عزیز
   پس از حضور سرویسکار اولین اقدام برای تخلیه چاه و ترمیم چاه قدیمی، پیدا کردن درب چاه و محل چاه است. در قدم بعدی باز کردن درب چاه با تخریب قسمتی از طوقه چینی چاه ادامه پیدا می کند و با برداشت قسمت گلدانی چاه و معلوم شدن انتهای چاه، تخلیه چاه شروع می شود. چاه به وسیله ماشین تخلیه چاه، که با روش پمپ لجن کش و یا دستگاه مکنده چاه تخلیه می شود. البته روش های دیگری هم برای تخلیه چاه وجود دارد که این مورد یکی از روش های نخلیه چاه بود که خدمتتون عرض شد

  • سلام آقای محمدی
   اگر سوال شمارو درست متوجه شده باشم، شما تمایل به آموزش تخلیه چاه دارید؟ در این صورت می تونید با شماره تخلیه چاه تهران تماس بگیرید و با همکاران من هماهنگ کنید در غیر این صورت اگر فقط می خواهید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید مقاله همین صفحه را مطالعه کنید به یک سری اطلاعات اولیه دست پیدا می کنید.

 • سلام.
  از شرکت خدمات فنی بهمن شعبه تخلیه چاه تهران خیلی تشکر می کنم چرا که با تشخیص به موقع، چاه رو تخلیه کردند و مانع از تخریب
  چاه شدند. خیلی ممنونم

  • سلام خانم آنیتا
   خوشحال هستیم که از خدمات تخلیه چاه تهران شرکت خدمات فنی بهمن راضی هستید. مشکل پر شدن چاه مساله ای هست که اگر به موقع بررسی نشود، می تواند موجب نشست ساختمان و بروز مشکلات مالی و جانی شود.

 • مواردکاربرد پمپ کفکش در تخلیه چاه رو میشه توضیح بدین؟ یه سری اطلاعات داشته باشیم، کمتر کلاه سرمون میره.

  • سلام دوست عزیز
   اگر بخواهم به طور موردی به موارد استفاده از پمپ کفکش در تخلیه چاه تهران اشاره بکنم باید به این موارد اشاره شود:
   تخلیه چاه
   تخلیه آب فاضلاب و پساب های کارخانه ها
   تخلیه آب انبار و آب استخر
   پمپاژ کردن آب از داخل تانکر ها ،حوضچه و…
   استفاده در فواره آب

 • سلام. خسته نباشید
  به نظر شما بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب کدوم روش هست؟ روشی که هزینه کمتر و نتیجه بهتری داشته باشه.

  • سلام دوست عزیز
   با استفاده از تجربه چندین ساله در زمینه تخلیه چاه، باید بگم که بهترین روش تخلیه چاه استفاده از پمپ لجن کش است.

 • انواع تخلیه چاه دیگه چیه که مرسوم شده، افتاده سر زبون این شرکت های تخلیه چاه. تخلیه چاه از قدیم تخلیه چاه بوده دیگه. این چیزارو
  نداشتیم واللا

  • سلام جناب افتخاری
   بله شما درست می فرمایید در گذشته فقط یک تانکر حمل فاضلاب بود و لوله های سیاه و قطوری که به داخل لوله ارسال و موجب انتقال فضولات به داخل تانکر می شد. اما امروزه پیشرفت و مکانیزه شدن در تخلیه چاه هم تاثیرگذار بوده و روش های مختلفی برای تخلیه چاه وجود دارد. از جمله: تخلیه چاه به وسیله دستگاه مکنده یا ساکشن، تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش، تخلیه چاه به وسیله پمپ آبکش

 • سلام.
  می خواستم بپرسم کول گذاری چاه چیه؟ آیا اینم به شرکت های تخلیه چاه مربوط می شه؟

  • سلام دوست عزیز
   کول به سازه‌ های دایره‌ای یا بیضی شکل توخالی گفته می شود که از جنس سیمان یا بتن هستند. هدف از کول گذاری ممانعت از ریزش چاه‌های قدیمی و فرسوده که نیاز به ترمیم دارند، هست. کول‌گذاری باید طوری انجام شود که دور تا دور چاه را به طور کامل بپوشاند.

  • سلام دوست عزیز
   یعنی اینکه اگر شما اطلاع دقیقی از محل دهانه چاه نداشته باشید، سرویسکاران خدمات فنی بهمن شعبه تخلیه چاه تهران با تجربه و ابزارهایی که در اختیار دارند، محل دقیق دهانه چاه را بدون ایجاد خسارت برای شما پیدا می کنند. تشخیص محل دهانه چاه یکی از خدمات قابل ارائه توسط شرکت های تخلیه چاه است.

 • سلام. در شعبه تخلیه چاه تهران عملیات کول گذاری هم انجام میشه یا باید با شعبه دیگه ای تماس بگیریم؟

  • سلام جناب کامرانی
   جهت انجام کول گذاری می تونید با شماره تخلیه چاه تهران 09121892092 تماس بگیرید. کلیه خدمات تخلیه چاه در این شرکت انجام می شود.

 • سلام. خسته نباشید
  شما ترمیم دهانه و میله چاه رو هم انجام می دین؟ با همین شماره تخلیه چاه باید تماس بگیرم؟

  • سلام دوست عزیز
   بله کلیه خدمات مربوط به تخلیه چاه در این شعبه انجام میشه. برای تماس هم باید شماره تخلیه چاه تهران رو بگیرید. 09121892092

 • سلام. در مورد روش تخلیه چاه توالت هم توضیحاتی بدین؟ واللا هر شرکتی میاد یه چیزی می گه مبلغی می گیره و میره. بالاخره خودمون
  بدونیم چی به چی؟

  • سلام آقای صادقی سرخنی
   گاهی اوقات گرفتگی لوله توالت با پر شدن چاه فاضلاب اشتباه گرفته میشه. اول مطمئن بشید که گرفتگی لوله توالت هست یا نه. اگر گرفتگی باشه با این روش می تونید نسبت به رفع گرفتگی اقدام کنید. برای این کار نیاز به یک تلمبه دستی، ظرف آب نیمه جوش(نگذارید که آب بطور کامل بجوش بیاید) و مقداری مایع ظرف شویی دارید. با تهیه ی این مواد مراحل زیر را دنبال نمایید.

   یک چهارم لیوان هرنوع مایع ظرف شویی که در منزل دارید را به درون لوله توالت بریزید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. بعد از این مرحله یک قابلمه آب جوش که خیلی هم زیاد داغ نباشد، داخل لوله بریزید. سپس با استفاده از تلمبه دستی چند تلمبه بزنید اگر گرفتگی لوله باشد با این روش برطرف می شود. در غیر این صورت با یکی از شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 • سلام
  آقا یک سوال کلی دارم و اون هم اینه که تخلیه چاه چیست؟ فکر میکنم سوالم خیلی واضحه؟ ما زنک می زنیم برای تخلیه چاه بیان میان
  کلی برامون فلسفه بافی و هزینه تراشی می کنند. شما که تو زمینه تخلیه چاه تهران کارتون درسته بمن بگین تخلیه چاه چیه؟

  • سلام جناب جوادیان
   من متوجه منظور شما هستم. متاسفانه این ترفند خیلی از شرکت های تخلیه چاه تهران هست که وقتی به محل می رسند، سعی می کنند برای مشتری هزینه تراشی کنند در حالیکه ممکن هست اصلا لزومی نداشته باشد. تخلیه چاه به زبان ساده یعنی خارج کردن آب و مواد زائد که انباره چاه رو پر کرده و باعث شده ظرفیت چاه پر شود و جایی برای پذیرش آب اضافی نداشته باشد.

 • سلام. خیلی جالبه که من شنیدم چند نوع چاه داریم. این موضوع درسته؟ تو زمینه چاه و تخلیه چاه انگار خیلی چیزها هست که ما نمی
  دونیم

  • سلام جناب خدابخشی
   بله درسته. ما چند نوع چاه داریم که اگر مایل باشید من طی چند کامنت، انواع چاه را به شما معرفی کنم. برای همین پیشنهاد می کنم هر روز صفحه تخلیه چاه تهران را مطالعه کنید. یکی از انواع چاه که امروز معرفی می کنم چاه های دستی هست. این نوع چاه را همه ما دیده ایم. چاه های دستی یکی از قدیمی ترین چاه های آب به شمار می‌روند که حفر آن در گذشته، بیشتر رایج بوده است. یکی از مناطقی که می توان چاه دستی را به وفور دید، روستاها هستند که از آنها برای مصارف آب شرب استفاده می کنند.
   چاه های دستی را با بیل و کلنگ و تا جایی حفر می کنند که به سطح آب زیرزمینی رسیده و تا چند متری زیر آن نیز حفر می‌کنند. به دلیل حفر چاه به صورت دستی و سختی آن، چاه های دستی را در جاهایی حفر می کنند که عمق برخورد به سطح آب زیرزمینی بین 5 تا 40متر باشد.برای جلوگیری از ریزش دیواره ی چاه، معمولاً آن را طوقه چینی و کول گذاری می کنند.

    • سلام جناب خدابخشی
     نوع دیگر از انواع چاه که در مورد آن توضیح خواهم داد، چاه نیمه عمیق است. نجوه حفر چاه نیمه عمیق هم به صورت دستی می باشد. برخی معتقدند چاه هایی که تا عمق حداکثر ۳۰ تا ۳۲ متری کنده می شوند، در زمره چاه نیمه عمیق قرار می گیرند. عده ای دیگر معتقدند که چاه‌هایی که تا رسیدن به اولین سفره ی آب زیرزمینی کنده می شوند، چاه نیمه عمیق نام دارند. خب جالب است بدانید که در این مورد هموز به اجماع کامل نرسیده اند و عده ای دیگر هم بر این نظر هستند که تا وقتی که کیفیت آب در زیرزمین تغییر نکند، چاه حفر شده در آن، چاه نیمه عمیق است. اما در این میان همه قبول دارند که چاهی که تا رسیدن به اولین سفره ی آب زیرزمینی حفر می شود، اگر از عمق 100 متر تجاوز نکند، چاه نیمه عمیق است. چنانچه نیاز به حفر چاه نیمه عمیق داشته باشید می توانید با تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 • سلام و خسته نباشید. ممنون از مطالب مفیدی که در مورد چاه و تخلیه چاه نوشتید.
  اخیراً برای کول گذاری چاه با یکی از شرکت های تخلیه چاه تماس گرفتم، گفتند که نوع کول گذاری برای میله چاه و انباره چاه فرق می کنه.
  این قضیه صحت داره؟

  • سلام دوست عزیز
   بله برای میله چاه از کول دایره ای شکل و برای انباره چاه از کول های بیضی شکل استفاده می شود که البته این خدمات در شعبه تخلیه چاه تهران ارائه می شود.

  • سلام دوست عزیز
   قطعاً هر چیزی قلق و فوت کوزه گری های خاص خود را دارد. به همین دلیل توصیه می کنم اگر قصد کول گذاری چاه را دارید با فراد متخصص در شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز
   برای بازسازی چاه قدیمی اولین اقدام باز کردن درب چاه و برداشتن طوقه چینی چاه ( در صورت وجود) است. سپس عملیات تخلیه چاه به وسیله تانکر تخلیه انجام می شود. با توجه به قدیمی بودن چاه ، قطعاً به لایروبی نیاز خواهد داشت که پس از آن کف تراشی چاه انجام می شود. در مرحله آخر عملیات کول گذاری و طوقه چینی مجدد را انجام می شود.

  • سلام جناب امیدی
   برای جلوگیری از پر شدن چاه فاضلاب و عدم نیاز به تخلیه چاه، باید از ورود آب باران و ناودان به داخل چاه فاضلاب جلوگیری شود و آب باران به سمت دیگری هدایت شود که برای اینکار بهتر است چاه دیگری حفر گردد.

 • سلام عرض می کنم خدمت پرسنل شرکت تخلیه چاه تهران
  یه سوال دارم و اون اینه که رسوب زدایی چاه چرا باید انجام بشه؟ اصلاً لزومی به رسوب زدایی چاه هست؟

  • سلام ایمان عزیز
   گمان می کنم قبلاً هم در مورد لزوم رسوب زدایی چاه مطلب نوشته ام. ولی مجدد توضیح می دهم که بر اثر ورود موادی نظیر پسماند مواد غذایی، کف صابون و مواد دیگر، این مواد بر روی جداره های چاه رسوب کرده و روزنه های چاه را کور می کنند. در این صورت چاه نمی تواند به خوبی آب اضافی را در خود جذب کند و همین عامل سبب می شود که چاه پر شده و نیاز به تخلیه داشته باشد. به همین دلیل برای پاک کردن این رسوبات از دیواره های چاه، باید رسوب زدایی چاه انجام بگیرد. البته تشخیص زمان رسوب زدایی به عهده سرویسکاران و متخصصین تخلیه چاه تهران هست.

  • سلام دوست عزیز
   اگر به زبان ساده بخوام چاه ارت رو توضیح بدم باید اینطور بگم که خیلی از سیستم‌ها و تجهیزات الکتریکی برای اینکه بتوانند جریان‌های ناگهانی برق رو تخلیه کنند، باید به زمین وصل شوند. به عبارتی اتصال بدنه این تجهیزات به زمین، باعث انتقال جریان برق به زمین می شود و می تواند افراد را از خطرات جانی در امان نگه دارد. اگر نیاز به حفر چاه ارت داشته باشید، می توانید با شماره تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

 • سلام و خسته نباشید
  می خوام سوال کنم ماده شیمیایی یا اسیدی، محلولی چیزی وجود داره که بشه ریخت تو چاه و مواد زائد رو تجزیه کنه و دیگه نیازی به
  تخلیه چاه نباشه؟

  • سلام جناب عباسی
   در جواب این سوال شما اکیداً توصیه می کنم که هرگز این کار را نکنید و حتی اگر جایی با ترفندهای این چنینی برای تخلیه چاه مواجه شدید، از آن دوری کنید. زیرا داخل چاه به دلیل وجود گازهای سمی و شیمیایی، ممکن است با مواد شیمیایی که درون چاه می ریزید، واکنش شیمیایی داده و خطرات جانی و مالی به دنبال داشته باشد. اگر چاه فاضلاب ساختمانتان پر شده است، بهترین کار تماس با یکی از شرکت های معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران است.

 • سلام و خدا قوت
  جایی خوندم که از صدای آب که داخل چاه ریخته میشه، می تونیم تشخیص بدیم که چاه پر شده یا خیر؟ می شه در این مورد توضیحاتی
  بدین؟

  • سلام جناب سهندی
   بله این روش، یکی از روش های تشخیص اولیه برای پر بودن چاه و نیاز به تخلیه چاه است. تصور کنید لیوان آب پر است. اگر داخل این لیوان، دوباره آب بریزید، ریختن آب صدایی نخواهد داشت. ولی اگر داخل لیوان خالی آب بریزید، صدای ریخته شدن آب را خواهید شنید. حال اگر چاه پر باشد، وقتی فاضلاب و آب اضافی داخل چاه ریخته می شود، صدایی نمی شنوید ولی اگر چاه خالی باشد، باید صدای ریخته شدن آب را بشنوید. البته این یک روش نسبی برای تشخیص زمان تخلیه چاه است. توصیه می کنم اگر شواهد پر شدن چاه را مشاهده می کنید، با یکی از شرکت های تخلیه چاه تهران تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز
   معمولا کول گذاری چاه به هنگام حفر چاه نو یا ترمیم و بازسازی چاه قدیمی انجام می شود. با کول گذاری چاه می توان از ریزش چاه جلوگیری کرد. برای همین توصیه می کنیم برای تخلیه چاه از شرکت های معتبر در این زمینه کمک بگیرید تا در صورت نیاز به اقداماتی از قبیل ترمیم چاه و کول گذاری، بتوانند به موقع تشخیص دهند تا از عواقب بعدی ریزش چاه در امان باشید.

 • سلام
  بهتر نیست به جای تخلیه چاه چندباره، چاه نو حفر کنیم؟ اینجوری فکر می کنم به صرفه تر و بی دردسرتر هست. درسته؟

  • سلام جناب حسنی
   گمان می کنم شما در فواصل کمی مجبور به تخلیه چاه فاضلاب ساختمانتان شده اید که اینطور کلافه به نظر می رسید. توجه داشته باشید اگر از ابتدا حفر چاه به درستی و با حجم و عمق مناسب انجام شده باشد، چاه فاضلاب زود به زووئد پر نمی شود که نیاز داشته باشید با شرکت های فعال در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید. برای حفر چاه نو، کمی تامل کنید. ما تا جایی که امکان داشته باشد توصیه می کنیم که چاه قدیمی را تعمیر و بازسازی کنید. اگر تعمیر چجاه هم اصولی انجام شود شما را از حفر چاه نو، بی نیاز می کند. مگر اینکه چاه ریزش داشته باشد و یا به حدی فرسوده باشد که امکان کول گذاری و طوقه چینی وجود داشته باشد، در این صورت توصیه به حفر چاه نو می کنیم.

 • سلام. اگر بخواهیم برای چاه فاضلاب ساختمان، لایروبی چاه انجام بشه، اینکار توسط چه کسی انجام میشه؟

  • سلام دوست عزیز
   لایروبی و کف تراشی چاه باید توسط چاه کن و یا شرکت های معتبر تخلیه چاه و به وسیله فرد باتجربه و ماهر انجام شود. به هیچ وجه در این زمینه هوس ماجراجویی به سرتان نزند و خودتان وارد عمل نشوید.

 • سلام و خسته نباشید
  میشه در مورد دلیل ماسه دهی چاه توضیح بدین؟ کلا منظور از ماسه دهی چاه چیست؟

  • سلام دوست عزیز
   منظور از ماسه دهی چاه این است که به هنگام حفر چاه آب به منظور جلوگیری از ورود شن و ماسه از خاک های اطراف چاه به داخل آب چاه، جداره های چاه آب را با لوله هایی از جنس فولاد یا پلاستیک می پوشانند. این لوله های فولادی یا پلاستیکی از سطح زمین تا سفره آب زیرزمینی امتداد دارند. ماسه دهی چاه آب نشانه رسیدن به حفره آب زیرزمینی است. اما دلایل ماسه دهی چاه را اگر بخواهید بشناسید می توانید موارد ذیل را در نظر بگیرید. تشخیص نادرست محل نصب لوله مشبک و پمپ آب. بهره برداری و استفاده بیش از حد از چاه آب و موارد دیگر

  • سلام دوست عزیز
   یکی از روش های متداول برای حفر چاه، در سال های اخیر استفاده از روش حفاری چرخشی می باشد. کارایی این دستگاه در زمین های نرم نسبت به زمین های سنگی بیشتر است. مکانیزم این روش به این ترتیب است که سر مته فولادی را به انتهای لوله فولادی متصل می کنند، این مته از سر چاه به کمک نیروی چرخشی موتور، حرکت دورانی انجام می دهد. در این موقع گلی که از حفاری چاه به دست آمده است از داخل لوله به درون چاه تزریق شده و از اطراف لوله به سر چاه بر می گردد. این حرکت به این منظور انجام می شود که هم سر مته خنک شود و هم سنگ های ریز و درشتی که از ته چاه به وسیله سر مته تراشیده شده اند، به سرچاه منتقل شوند. کاربرد حفاری چرخشی یا حفاری دورانی برای حفر چاه های بسیار عمیق است.

 • سلام و خسته نباشید
  اینطور که شنیدم چند نوع پمپ تخلیه چاه داریم. اگر ممکن هست توضیح بدین که مکانیزم عملکرد پمپ لجن کش به چه صورت است؟

  • سلام دوست عزیز
   بله چند نوع پمپ وجود داره که اکثر شرکت های تخلیه چاه و تخلیه چاه تهران بسته به نوع چاه و کاربری آن، از یکی از انواع پمپ تخلیه استفاده می کنند. در خصوص پمپ لجن کش که به آن پمپ مستغرق فاضلابی هم می گویند، باید بگوییم که این نوع پمپ در سیال کاملاً غرق می شود. مکش فاضلاب از انتهای پمپ بوده و آن را به مکانی دیگر نظیر تانکر حمل فاضلاب منتقل می کند. از پمپ لجن کش برای پمپاژ سیالاتی که حاوی ذرات جامدهستند، پساب‌های صنعتی ، پساب‌های کشاورزی استفاده می شود و دو نوع سه فاز با قدرت موتور تا 380 وات و تک فاز با قدرت موتور تا 220 ولت آن در بازار وجود دارد. یکی از آپشن های پمپ تخلیه چاه لجن کش دارا بودن سیستم خنک کننده آب یا روغن می باشد. جنس بدنه پمپ لجن کش از استنلس استیل، چدن یا برنز است جنس پروانه ان از استیل، چدن و یا برنج می‌باشد. انواع پمپ های لجن کش موجود در بازار لجن‌کش ساده، لجن‌کش فلوتردار(دارای قطع کن برق)، لجن‌کش بادی، لجن‌کش برقی ضد انفجار(EX) (که از آن برای انتقال سیالات شیمیایی و قابل اشتعال استفاده می شود)، لجن‌کش خازن داخل، لجن‌کش خازن بیرون

  • سلام دوست عزیز
   برای تعیین محل دقیق حفاری چاه، از تکنولوژی و روش های ژئوفیزیک استفاده می شود. منظور از روش های ژئوفیزیک روش هایی مثل: مغناطیس سنجی، الکترومغناطیس، گرانی سنجی، ژئوالکتریک، لرزه نگاری، جاذبه است.
   استفاده از هر کدام از این تکنیک ها با توجه به نوع چاه حفر شده و کاربری آن، متفاوت است. ولی در هرصورت به این نکات باید توجه شود که محل تعیین شده برای حفر چاه، فاصله کافی از ساختمان‌های اطراف را داشته باشد تا از نفوذ آلودگی و فاضلاب به داخل چاه جلوگیری شود. محل چاه بهتر است در نقاط مرتفع و به دور از کابل‌های برق و لوله‌های گاز باشد تا موقع حفاری از خطرات جلوگیری شود.

 • سلام
  چاه فاضلاب ساختمان ما پر شده و نیاز به تخلیه داره. ولی از اونجایی که ساختمان ویلایی هست و چاه فاضلاب، در حیاط ساختمان قرار
  داره، دهانه چاه رو نمیتونیم پیدا کنیم. اگر از طرف شرکت شما بیان می تونن دهانه چاه رو پیدا کنن و تخلیه چاه رو انجام بدن؟

  • سلام جناب نظرآبادی
   باید به عرض برسونم که پیدا کردن محل درب چاه و باز وبست درب چاه بدون تخریب و خسارت یکی از تخصص های شرکت ما است که در صورت نیاز به خدمات تخلیه چاه می تونید از خدمات ما بهره مند شوید.

 • سلام و خداقوت
  خوشحال هستم که در زمینه تخلیه چاه مطالب پربار و مفیدی نوشتین. در واقع از اینکه به این حرفه و اطلاعات لازم در این حرفه ارزش قائل
  شدین و سایت وزینی طراحی کردید، تشکر کنم. ضمن اینکه یه سوال دارم و اینکه برای آجر چینی دهانه چاه، خودم می تونم اقدام کنم؟

  • سلام آقای نصیریان.
   ما هم خوشحال هستیم که عزیزانی چون شما مخاطب مطالب ما هستند. همه سعی خودمون رو می کنیم که در زمینه لوله بازکنی و تخلیه چاه حرف نگفته ای باقی نمونه. در مورد آجرچینی دهانه چاه هم خدمتتون عرض می کنم که این کار حتماً باید توسط فرد باتجربه و متخصص در این زمینه انجام بشه. چرا که نوع چیدمان آجر در این مورد خیلی مهم هست. اگر قصد چنین کاری رو دارید پیشنهاد می کنم حتما با یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه و آجرچینی تماس بگیرید.

 • سلام و خدا قوت
  خیلی تشکر می کنم از خوش قولی و انصافی که در کار دارین. از شرکت های دیگه تخلیه چاه چندبار اومدن و انگار نه انگار. دو ساعت وقت
  تلف کردن وقتی هم که رفتن چاه دوباره پر میشه. ولی وقتی دوستان از شرکت شما اومدن گفتن که این چاه به لایروبی نیاز داره. خدا
  خیرشون بده.

  • سلام دوست عزیز
   متاسفانه برخی شرکت های تخلیه چاه، یا به دلیل کم تجربگی و یا بدلیل سود بیشتر، چاه رو به طور کامل تخلیه نمی کنند یا اینکه به کارفرما اعلام نمی کنند که چاه نیاز به لایروبی داره. گاهی اوقات هم اصلا نمی تونن این مساله رو تشخیص بدن. در هر صورت از اینکه سرویسکاران تخلیه چاه شرکت خدمات فنی بهمن توانستند رضایت شما را جلب کنند، بسیار خوشحال هستیم.

 • سلام
  یه سوال در مورد تخلیه چاه دارم و اون اینه که کول گذاری و طوقه چینی یکی هستند یا باهم فرق دارند؟

  • سلام دوست عزیز
   توجه داشته باشید که کول گذاری به چیدن سازه های بتنی که به شکل دایره یا بیضی هست از ابتدای چاه تا دهانه چاه ( میله چاه ) را می گویند و طوقه چینی به عملیات آجرچینی دهانه چاه و پوشاندن درب چاه گفته می شود.

 • سلام
  در مورد تخلیه چاه اگر ممکن هست بفرمایید که برای اینکه تشخیص بدیم چاه پر شده یا نه، چیکار باید بکنیم؟ شنیدم برای حفر چاه باید تو
  فصل خاصی اقدام کرد. برای تخلیه چاه هم همینطوره؟

  • سلام جناب شبستری
   اگر می خواهید تشخیص درستی در خصوص پر شدن چاه فاضلاب و زمان تخلیه چاه داشته باشید، بهتر است از یک شرکت معتبر در زمینه تخلیه چاه تهران تماس بگیرید تا چاه بررسی شود. برای تخلیه چاه نیازی به فصل خاصی نیست و در واقع چاه به محض اینکه پر میشه باید نسبت به تخلیه و در صورت نیاز لایروبی و کف تراشی اقدام کرد.

 • سلام
  برای حفر چاه می خوام باهاتون تماس بگیرم ولی نمی دونم دقیقا به کدوم شماره باید زنگ بزنم. حتماً هم می خوام تکنسین های شما این
  کار رو انجام بدن. تعریف اخلاق مداری و حرفه ای بودن شمارو خیلی شنیدم

  • سلام دوست عزیز
   برای تماس با تکنسین های تخلیه چاه می تونید با شماره 09121892092 تماس بگیرید. ممنون از لطف و اظهار محبت شما

 • سلام و خدا قوت
  با مطالعه مقاله تخلیه چاه متوجه شدم که آب بارون از طریق لوله ناودان نباید به داخل چاه فاضلاب بریزه. الان تو ساختمان ما دقیقا همین
  حالت هست و لوله ناودان به داخل چاه هدایت شده. میشه بعدا لوله رو تغییر مسیر داد؟

  • سلام آقای علی
   به مورد درستی اشاره کردین. لوله ناودان وقتی به چاه فاضلاب متصل باشه، علاوه بر اینکه آب باران رو به چاه واریز می کنه و موجب زود پر شدن چاه فاضلاب میشه، در زمان بارندگی هم از خروج گازهای انباشته شده در چاه توسط لوله ناودان جلوگیری می کنه و کاربری لوله ناودان دچار مشکل میشه. بله میشه مسیر لوله ناودان رو تغییر مسیر داد. اگر مایل باشید با شماره تخلیه چاه تماس بگیرید تا سرویسکار به محل اعزام بشه.

 • سلام
  از خدمات شما در زمینه تخلیه چاه و لایروبی تشکر می کنم. خدماتتون بی نظیر و با قیمتی منصفانه هست.

  • سلام آقای مشهدی
   در این روش تخلیه چاه بعد از بازکردن دهانه چاه، برای جمع آوری مواد داخل چاه از تانکرهای تخلیه چاه ده هزار لیتری استفاده می‌شود. این تانکرها حجم زیادی دارند و قابلیت حمل فضولات در حجم بالا را دارند. ابتدا سر یک شلنگ با قطر زیاد و مستحکم را درون چاه قرار می‌دهید و سر دیگر آن را به دستگاه مکنده یا ساکشن وصل می‌کنیم سپس دستگاه را روشن می‌کنیم تا تخلیه چاه به طور کامل انجام شود در طول کار باید مواظب بود تا دهانه لوله به کف چاه خیلی نزدیک نباشد تا مواد وارد لوله شوند و گرفتگی ایجاد نشود یا خیلی بالا نگه داشته نشود که به صورت خشک کار کند چرا که باعث آسیب به دستگاه می‌شود. تجربه و تخصص پرسنل سبب می‌شود فرآیند تخلیه چاه بدون هیچ مشکلی به اتمام برسد و این کار به صورت سریع و اوصولی انجام شود.

  • با اجازه ادمین محترم می خواستم یه توضیح در مورد تخلیه چاه مکانیزه بدم.
   واژه مکانیزه را امروز در صنایع و مشاغل مختلف می‌شنویم. مکانیزه یعنی انجام دادن کار توسط ماشین و بدون دخالت نیروی
   انسانی، تخلیه چاه مکانیزه نیز یعنی تخلیه چاه با استفاده از تجهیزات ماشینی بدون دخالت نیروی انسانی. همانطور که می‌دانید
   تخلیه چاه در ابتدا به صورت دستی و توسط انسان انجام می‌شد و ابزارآلات ساده‌ای برای اینکار استفاده می‌شد. در واقع نقش
   اصلی را انسان ایفا می‌کرد. این روش سخت، خطرناک و زمان بر است. انسان همواره به دنبال ایجاد روش‌هایی است تا آسایش را
   قرین زندگیش سازد همین احساس نیاز باعث شده تا در هر عرصه‌ای با کمک ذهن خود روش‌هایی را ابداع کند و در طول زمان این
   روش‌ها همواره در حال توسعه و مدرن شدن هستند. این مسئله مشاغل مختلفی را دربرمی‌گیرد. حرفه تخلیه چاه نیز مستثنی از
   این قضیه نمی‌باشد و روز به روز در حال مکانیزه شدن است.

   • سلام آقای صفدری
    ممنون از توضیحات کاملتون در مورد تخلیه چاه مکانیزه. این جای بسی خوشحالی داره که موضوع این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته.

 • سلام و خسته نباشید
  برای تخلیه چاه تماس گرفتم. ولی کسی پاسخگو نبود. دقیقا با کدوم شماره باید تماس بگیرم؟

  • سلام آقای مکاتبیان
   احتمال می دم با شماره اشتباهی تماس گرفتین. چون همه شماره های ما به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی پاسخگو هستند. برای تماس مستقیم با سرویسکار تخلیه چاه میتونید با شماره 09121892092 تماس بگیرید.

 • سلام
  سوالی که برای من مطرح هست اینه که اگر تخلیه چاه با استفاده از تجهیزات و تانکرهای تخلیه چاه انجام میشه، تفاوت شرکت های تخلیه
  چاه در چیه؟

  • سلام آقای شرفی
   برای انجام هر کاری شرایطی واجب‌تر است تا بتوان کار را با راندمان بالا انجام داد هر شرکتی که تجهیزات تخلیه چاه خوبی داشته باشد ولی پرسنل خوب و کاربلدی نداشته باشد کمیتش لنگ است. یکی از مسائل مهم در این مشاغل تجربه زیاد و آگاهی از کارایی ماشین‌های مدرن که در این حرفه هستند فاکتورهای مهمی برای افزایش راندمان کار است و نتیجه مشتری پسند خواهد بود. به همین دلیل هست که کیفیت کار شرکت های تخلیه چاه با هم متفاوت هست.

 • سلام و خسته نباشید
  تو کامنت ها دیدم که در خصوص گاز فاضلاب صحبت کردین. مگر در چاه فاضلاب هم گاز وجود داره؟ این گاز رو چطور میشه تخلیه کرد؟

  • سلام آقای مولودی
   در جواب این سوال شما باید گفت که به دلیل وجود باکتری های بی هوازی که از فاضلاب موجود در چاه تغذیه می کنند، گازهایی به وجود می آیند که سمی بوده و در صورت تنفس توسط انسان دچار مسمومیت و خطر جانی می شود.البته این مساله را هم در نظر داشته باشید که بوی بد فاضلاب که از چاه منتشر می شود به دلیل همین گازهای سمی است. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود درب چاه را خودتان باز نکنید چون ممکن است استشمام این گازها موجب سرگیجه و سقوط شما در چاه شود. بهتر است که با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیرید و در این مورد کنجکاوی به خرج ندهید.

    • سلام آقای زمانی
     بله بهترین و اصولی ترین راه اینه که برای چاه فاضلاب هواکش نصب بشه. البته تاکید می کنم که هواکش به صورت جداگانه نصب بشود و به هیچ عنوان از لوله ناودان به جای هواکش استفاده نکنید. اگر هم چاه شما هواکش ندارد، می توانید با شماره تخلیه چاه تماس بگیرید تا سرویسکار به محل اعزام شود.

  • سلام آقای تبریزی
   عمق حفاری انبار چاه، به کاربری ساختمان و جمعیت ساکن در آن ساختمان بستگی دارد. پس به هنگام حفر چاه نو ترجیحا با یکی از شرکت های معتبر تخلیه چاه و حفر چاه تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.

  • سلام آقای محمدی
   تخلیه چاه با پمپ ساکشن
   باید به اطلاع شما برسانیم که یکی از انواع روش هایی که برای تخلیه چاه استفاده می شود، استفاده از پمپ ساکشن است که کار تخلیه چاه را بسیار آسان می کند. نحوه کار، به این ترتیب است که پمپ ساکشن را از داخل چاه به پمپ تانکر وصل می کنند و فاضلاب موجود در چاه را مکش و تخلیه می کند. در استفاده از پمپ ساکشن بدون وارد کردن پمپ به داخل چاه، محتویات داخل چاه از طریق مکش به داخل تانکر منتقل می شود. به همین دلیل است که به هنگام استفاده از پمپ ساکشن حتماً باید از یک کامیون مخصوص حمل فاضلاب، استفاده شود.

  • سلام آقای شریفی
   مساله ای که باید به آن دقت شود این است که در یک شرکت معتبر تخلیه چاه، مقنی به خوبی به اهمیت کول گذاری مطلع است و می داند که کول‌گذاری باعث استحکام دیواره های چاه و افزایش طول عمر آن می‌شود. کول گذاری باعث می شود که خاک به داخل چاه ریزش نکند و از آلودگی آب جلوگیری می کند. با توجه به توضیحات داده شده متوجه می شوید که فواید کول گذاری خیلی بیشتر از نبودن آن است و بعدها مجبور به ترمیم چاه نخواهید بود.

  • سلام دوست عزیز
   ریزش چاه یکی از مشکلاتی هست که بسیار موجب تماس با شماره تخلیه چاه تهران می شود. باید بدانید که ریزش چاه می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. از جمله: عدم شیب بندی صحیح لوله‌ها در حین ساخت، قدیمی بودن چاه فاضلاب، استفاده از لوله‌های چدنی برای لوله‌کشی فاضلاب و اتصالات نامناسبی که استفاده می شود. به همین دلیل است که به هنگام حفاری چاه تاکید می شود که با شرکت های معتبر تخلیه چاه همکاری داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.