شماره تخلیه چاه تهران، مکانیزه و شبانه روزی

در هر ساعت از شبانه روز و در هر نقطه از تهران بزرگ که باشید، برای تخلیه چاه توالت، تخلیه چاه حمام و تخلیه انواع چاه فاضلاب جذبی می توانید با شماره شبانه روزی 09121892092 تماس بگیرید. تخلیه چاه تهران با استفاده از تانکر 6 و 12 هزار لیتری و انواع پمپ مکنده و لجن کش به صورت 100 درصد تضمینی انجام می شود.

مراحل تخلیه چاه تهران

پیدا کردن دهانه چاه فاضلاب

پیدا کردن دهانه چاه فاضلاب به معنی شناسایی و یافتن مکان دقیق دهانه ورودی چاه فاضلاب است. برای پیدا کردن دهانه چاه فاضلاب، ابتدا باید مکان دقیق چاه را شناسایی کرد. اینکار ممکن است با استفاده از نقشه‌های ساختمان، مستندات و سایر منابع موجود انجام شود.

دهانه چاه فاضلاب به راحتی قابل شناسایی نیست و برای پیدا کردن آن، ممکن است نیاز به استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی یا ابزارهای دقیق دیگر باشد. برای مثال، از سیستم‌های ردیابی GPS و مغناطیسی و همچنین دستگاه‌های شنود صوتی و تصویری می‌توان استفاده کرد.

این مورد را دست کم نگیرید. در بسیاری از ساختمان های قدیمی، محل چاه فاضلاب مشخص نیست و برای تخلیه چاه نیاز است که محل دقیق چاه فاضلاب و نیز محل دهانه چاه مشخص شود تا بتوان نسبت به تخلیه چاه فاضلاب اقدام کرد.

تخلیه چاه

باز و بست درب چاه فاضلاب

باز و بست درب چاه به معنای باز و بست کردن درب محافظ بر روی دهانه چاه فاضلاب است. درب چاه فاضلاب معمولا از جنس فلزی ساخته شده و بر روی دهانه چاه نصب می‌شود تا جلوی سقوط اشخاص، حیوانات و اشیاء دیگر به داخل چاه فاضلاب را بگیرد. این کار برخلاف تصور عموم نیاز به تخصص و مهارت دارد. ممکن است حین انجام باز و بست درب چاه، درب چاه دچار شکستگی یا سقوط فرد به داخل چاه شود.

به منظور جلوگیری از تخریب درب چاه و هزینه تراشی برای کارفرما، پرسنل ما، آموزش های لازم در این زمینه را گذرانده و باتجربه می باشند.

گاه بعضی از افراد برای بررسی چاه فاضلاب و تشخیص پر شدن چاه، گمان می کنند که می توانند شخصاً نسبت به باز و بست درب چاه اقدام کنند که به دلیل بی تجربگی در این مورد موجب تخریب درب چاه یا دهانه چاه می شوند.

تخلیه چاه در تهران

تخلیه چاه فاضلاب

پس از باز کردن درب چاه، سرویسکار با استفاده از پمپ و تانکر تخلیه چاه، نسبت به تخلیه فضولات و مواد زائد از چاه فاضلاب اقدام می کند. با توجه به مواد زائد موجود در چاه فاضلاب، باید از پمپ تخلیه مناسب استفاده شود. این کار باید با رعایت کامل اصول بهداشتی و تخلیه کامل فضولات انجام شود. برخی افراد سودجو فضولات را به طور کامل تخلیه نمی کنند و کارفرما بعد از مدتی مجبور می شود نسبت به تخلیه چاه، مجدد اقدام کند.

برای جلوگیری از انتشار آلودگی به محیط اطراف، استفاده از تجهیزات بهداشتی نظیر دستکش و ماسک برای کلیه پرسنل و سرویسکاران الزامی می باشد.

نوع پمپی که برای تخلیه فضولات چاه به کار گرفته می شود باید با توجه به نوع فاضلاب و مواد زائد موجود در چاه انتخاب شود. 

در هر صورت شما برای تخلیه انواع چاه فاضلاب در تهران می توانید با خدمات تخلیه چاه تهران به شماره 09121892092 به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی تماس بگیرید.

تخلیه چاه تهران شبانه روزی

قیمت تخلیه چاه تهران 1402

*

تخلیه چاه با تانکر 6000 لیتری با پمپ مکنده (ساکشن)

900.000 تومان

*

تخلیه چاه با تانکر 12000 لیتری و پمپ آبکش 1 سرویس تا 50 متر شیلنگ

700.000 تومان

*

لایروبی هر نیسان 10 بشکه ای 120 لیتری 1 سرویس توسط نیروی انسانی (بدون کارگر اضافه)

2.400.000 تومان

*

کف تراشی و لایروبی هر کمپرسی خاور با بردن خاک بدون کارگر اضافه

1.170.000 تومان

*

پمپاژ هر یک ساعت تخلیه آب با پمپ تک فاز

از 600.000 تومان تا 1.000.000 تومان

*

تخلیه چاه با تانکر 6000 لیتری با پمپ لجن کش

700.000 تومان

*

تخلیه چاه با تانکر 8000 لیتری با پمپ لجن کش

900.000 تومان

*

تخلیه چاه با تانکر 8000 لیتری با پمپ مکنده (ساکشن)

1.100.000 تومان

لایروبی چاه فاضلاب چیست؟

لایروبی چاه فاضلاب به فرآیند حذف لایه‌های رسوبی و سایر مواد آلوده کننده از داخل چاه فاضلاب اطلاق می‌شود. در طول زمان، در داخل چاه فاضلاب، لایه‌هایی از رسوبات تشکیل می‌شود که می‌تواند باعث کاهش حجم چاه فاضلاب شود و در نتیجه نیاز به تخلیه دوره‌ای چاه فاضلاب را افزایش دهد. برای جلوگیری از این اتفاق، لایروبی چاه فاضلاب باید به صورت دوره‌ای انجام شود.

در مورد افزایش عمر مفید یک چاه فاضلاب این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اقدام به موقع جهت تخلیه چاه تنها راهکار افزایش عمر چاه فاضلاب نیست بلکه پس از تخلیه بایستی توسط یک گروه مجرب و متخصص در این حوزه لایروبی دیواره های چاه از رسوبات و لجن هایی که هنگام تخلیه از بین نمی روند نیز، صورت گیرد.
در حقیقت با این کار چاه به طور کامل احیا می شود و مدت زمانی که لازم است تا دوباره نیاز به تخلیه چاه پیدا کند افزایش می یابد. از این طریق می توان عمر مفید چاه را افزایش و هزینه های لازم برای تخلیه آن را کاهش داد. در مورد تخلیه اصولی و لایروبی تمام و کمال چاه فاضلاب خود می توانید به کارشناسان مجرب ما در زمینه تخلیه چاه تهران اطمینان نمایید. ما در گروه تخلیه چاه بهمن با رعایت استانداردهای لازم و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ماشین آلات مکنده و لجن کش، احیای چاه فاضلاب شما را انجام و در این زمینه نکات لازم برای افزایش طول عمر آن راهنمایی های لازم را ارائه می دهیم.

تقریبا همه ی چاه ها برای استفاده بهینه، احتیاج به لایروبی دارند. در این فرآیند، پس از تخلیه چاه، به وسیله ی دستگاه های رسوب تراش یا به کمک نیروی انسانی، دیواره ی چاه تراشیده می شود. تراشیده شدن تا جایی ادامه می یابد که همه ی رسوبات از بین رفته باشند. انجام این کار، باعث افزایش ظرفیت چاه و افزایش میزان خروج آب از دیواره ها می شود. در نتیجه، مدت زمانی که طول می کشد تا چاه پر شود، افزایش می یابد.

انواع لایروبی در تخلیه چاه

لایروبی چاه فاضلاب با بکار گیری نیروی انسانی و به صورت سنتی

لایروبی لوله ها با استفاده از دستگاه لجن کش و در کنار آن بکار گرفتن ماشین نیسان

 

لایروبی بوسیله دستگاه لجن کش و بکار گرفتن ماشین خاور

ویدئوی تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه فاضلاب تهران

عوامل موثر بر قیمت تخلیه چاه

عمق چاه فاضلاب

چاه‌های عمیق‌تر نیاز به تجهیزات و ماشین آلات پیچیده‌تری برای تخلیه دارند که این موضوع باعث افزایش قیمت تخلیه چاه می‌شود. لوله و شلنگی که در چاه عمیق استفاده می شود، بیشتر است.

نوع خاک و پی ساختمان

خاک و پی های سخت و مقاوم به سختی حرکت می‌کنند و ممکن است نیاز به استفاده از دستگاه‌های سنگین‌تر جهت تخلیه چاه فاضلاب داشته باشند که باعث افزایش قیمت می‌شود.

محل چاه فاضلاب

 موقعیت جغرافیایی چاه و سایر عوامل محیطی مانند دسترسی به چاه فاضلاب، شیب زمین و فاصله تا محل تخلیه نیز از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تخلیه چاه در تهران می باشد.

تعداد چاه‌های فاضلاب

در صورتی که تعداد چاه‌های مورد نظر برای تخلیه بیشتر باشد، ممکن است قیمت تخلیه کاهش یابد، زیرا قبل از شروع کار، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای تخلیه باید در یک مکان جمع آوری شوند.

متراژ شیلنک مورد استفاده

هر چه عمق چاه فاضلاب زیاد باشد، طول لوله و شلنگی که برای فرستادن به داخل چاه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد، زیادتر بوده و این مساله، موجب افزایش قیمت تخلیه چاه در تهران می شود.

تخلیه چاه فاضلاب مکانیزه

عوامل موثر در زمان زود پر شدن چاه فاضلاب

دلیل زود پر شدن چاه فاضلاب، بسته به نوع بستر خاکی، ابعاد چاه و میزان رسوب آن، متفاوت است. چاه هایی که در بستر های ماسه ای حفر شده اند، با عبور دادن آب و انتقال آن به بستر پیرامون، زمان بیشتری طول می کشد تا پر شوند. برعکس، چاه های حفر شده در بستر سیمانی یا سپتیک ها، به دلیل عدم توانایی در عبور دادن آب، سریع تر پر می شوند.
همچنین بسیاری از موادی که وارد فاضلاب می کنیم، رسوب دهنده هستند. به عنوان مثال، چربی ها، مو و مواد معدنی، با ورود به چاه های فاضلاب، در دیواره ها رسوب می کنند. با ایجاد لایه ای از رسوبات، میزان تبادل آب با بستر اطراف چاه کاهش یافته و فرآیند پر شدن چاه، تسریع می شود.

 • استفاده بیش از حد از آب: استفاده بیش از حد از آب می‌تواند به افزایش حجم فاضلاب و در نتیجه زود پر شدن چاه فاضلاب منجر شود. این امر ممکن است به علت وجود تعداد زیادی ساکن در ساختمان یا همچنین استفاده نامناسب از آب در فعالیت‌های روزمرهباشد.
 • نامناسب بودن طراحی چاه فاضلاب: در برخی موارد، چاه فاضلاب‌ها به طور نامناسب طراحی شده‌اند و حجم کافی برای جمع‌آوری فاضلاب را ندارند. در نتیجه، آنها به سرعت پر می‌شوند.
 • عدم تمیز کردن دوره‌ای چاه فاضلاب: برای کاهش رسوبات و سایر مواد آلوده کننده در داخل چاه فاضلاب، باید آن را به صورت دوره‌ای تمیز کرد. اگر چاه فاضلاب به صورت منظم تمیز نشود، رسوبات و مواد آلوده کننده موجود در آن به سرعت از حجم آن بیشوند و باعث زود پر شدن آن می‌شوند.
 • استفاده از مواد آلوده کننده: استفاده از موادی مانند روغن‌ها، پسماندهای شیمیایی و داروهای آلوده می‌تواند به افزایش آلودگی فاضلاب و در نتیجه زود پر شدن چاه فاضلاب منجر شود.
 • خرابی سیستم فاضلاب: در صورتی که سیستم فاضلاب به درستی عمل نکند، می‌تواند باعث افزایش آلودگی و حجم فاضلاب شده و در نتیجه به زود پر شدن چاه فاضلاب منجر شود.
 • بارش باران: بارش باران می‌تواند به افزایش حجم فاضلاب و سرعت جریمت آن در سیستم فاضلاب منجر شود. در بعضی از سیستم‌های فاضلاب، بارش باران می‌تواند به علت ورود آب به سیستم، به زود پر شدن چاه فاضلاب منجر شود.
 • نامناسب بودن نوع چاه فاضلاب: نوع چاه فاضلاب باید به نوع فاضلاب و میزان تولید آن و همچنین با توجه به شرایط زمینی منطقه تعیین شود. اگر نوع چاه فاضلاب نامناسب باشد، ممکن است به سرعت پر شود و نیاز به خالی کردن دوره‌ای داشته باشد.

پادکست های تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه تهران
/
عوامل موثر در زمان پر شدن چاه فاضلاب
/
لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب
/
تشخیص پر شدن چاه فاضلاب
/

تشخیص پر شدن چاه فاضلاب

تشخیص پر شدن چاه فاضلاب یا گرفتگی مسیر فاضلاب

گاهی گرفتگی چاه فاضلاب ناشی از گیر کردن یک شیء و یا برخی ضایعات در مسیر لوله ها است که راه حل این مشکل سوای تخلیه چاه و راهکارهای اینچنینی است، مسیر لوله های مسدود شده را می شود به راحتی با لایروبی برطرف کرد و نیازی به خبر کردن تخلیه کنندگان چاه نیست اما توجه داشته باشید که تشخیص این امر دقیقا توسط یک متخصص قابل تشخیص است و شما به هیچ طریق نمی توانید این مسئله را از پر شدن و گرفتگی چاه فاضلاب تشخیص دهید. پس در نهایت ناچار باید با یک لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس بگیرید که بتوانید کار را به درستی انجام دهید. چون تا تشخیص درست نباشید بقیه کارها بیهوده خواهد بود.

انواع پمپ لجن کش

 • پمپ لج کش ساده
 • پمپ لجن کش فلوتر دار
 • پمپ لجن کش بادی
 • پمپ لجن کش مواد قابل انفجار (EX)
 • پمپ لجن کش خازن بیرونی و پمپ لجن کش خازن درونی
 • پمپ لجن کش از لحاظ نصب به صورت ثابت و متحرک نیز تولید می شوند و سیستم خنک کننده ان به دو نوع آبی و روغنی می باشد.

کاربرد پمپ لجن کش

 • تخلیه چاه فاضلاب با پمپ لجن کش
 • تخلیه و پمپاژ کردن آب های دارای مواد جامد و
 • الیاف بلند
 • پمپاژ کردن لجن و فاضلاب های صنعتی همراه با
 • آب تولید شده در کارخانه ها
 • استفاده در صنعت فولاد
 • انتقال سیالات خورنده و حاوی گاز

انواع تانکر تخلیه چاه

انواع مختلفی از تانکرها وجود دارد که به طور خاص برای انجام وظیفه تخلیه چاه های فاضلاب طراحی شده اند. این تانکرها مجهز به پمپ ها و شیلنگ های قدرتمندی هستند که می توانند حتی غلیظ ترین لجن ها را از اعماق چاه خارج کنند.

یکی از انواع تانکرهایی که برای حذف فاضلاب استفاده می شود تانکر وکیوم است. این تانکرها با ایجاد خلاء کار می کنند که تمام مواد زائد را از چاه می کشد و در یک مخزن نگهدارنده می ریزد. تانکرهای خلاء مخصوصاً در هنگام برخورد با مقادیر زیادی مواد زائد یا زمانی که چاه در منطقه ای صعب العبور قرار دارد مفید هستند.

نوع دیگری از تانکر که معمولا برای تخلیه فاضلاب استفاده می شود تانکر جت است. برخلاف تانکرهای خلاء، تانکرهای جت از جت های آب پرفشار برای شکستن و از بین بردن هرگونه انسداد یا انسداد در چاه استفاده می کنند. پس از رفع این انسدادها، مواد زائد را می توان با استفاده از شیلنگ خلاء استخراج کرد.

علاوه بر این دو نوع تانکر اصلی، تانکرهای تخصصی نیز وجود دارند که برای کارهای خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال، برخی از تانکرها به سیستم های گرمایشی برای کمک به مایع سازی مواد زائد منجمد مجهز هستند، در حالی که برخی دیگر دارای فیلترهای تخصصی هستند که می توانند مواد شیمیایی مضر یا سایر آلاینده ها را از زباله ها حذف کنند.

با وجود طراحی ها و قابلیت های متفاوت، همه این تانکرها یک هدف مشترک دارند: حذف ایمن و کارآمد فاضلاب از چاه ها و سایر سیستم های دفع زباله. این نه تنها برای حفظ سلامت و ایمنی عمومی مهم است، بلکه برای حفاظت از محیط زیست در برابر آلاینده های مضر نیز مهم است.

بنابراین، چه با یک زهکش مسدود شده یا یک پروژه حذف فاضلاب در مقیاس بزرگ سر و کار داشته باشید، یک تانکر در آنجا وجود دارد که می تواند این کار را انجام دهد. از تانکرهای خلاء گرفته تا تانکرهای جت و هر چیز دیگری، این وسایل نقلیه تخصصی برای تمیز و سالم نگه داشتن جوامع ما ضروری هستند.

1 دیدگاه

 • سلام. تشکر می کنم از اینکه صادقانه همه چیز رو نوشتید و قیمتتون هم خیلی منصفانه بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.