رفع گرفتگی توالت

رفع گرفتگی توالت
جدول محتوا

برای رفع گرفتگی توالت می توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. در صورتی که چاه دستشویی گرفته باشد، برای حل مشکل و رفع گرفتگی آن می توانید از روش های خانگی استفاده کنید. معمولا زمانی که کاسه توالت پر شده باشد و شما بخواهید از سرویس بهداشتی استفاده نمایید، بوی بد و وضعیت نامناسبی که پیش آمده قطعاً برای شما بسیار آزاردهنده خواهد بود. در حالیکه هیچ کاری نیز نمی توانید بکنید مگر اینکه با لوله بازکنی تماس بگیرید. این مشکل برای بیشتر ما اتفاق افتاده است که بسیار هم دردسرساز است. در ادامه به گرفتگی توالت و روش‌های رفع آن می پردازیم تا شما با استفاده از مطالب و اطلاعات بیان شده بتوانید گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی را رفع نمایید.

دلیل گرفتگی توالت

دلیل گرفتگی توالت

گاهی اوقات پیش می آید که تحقیق چاه توالت دچار مشکل شده و منجر به کثیف شدن و آلودگی محیط می شود این نوع گرفتگی علت مشخصی دارد که به سادگی قابل تشخیص است. دلایل بالا زدن چاه دستشویی عبارتند از:

  • گرفتگی توالت با گیر کردن اشیا و اجسام مختلف
  • گرفتگی توالت با مدفوع
  • گرفتگی توالت با دستمال کاغذی
  • گرفتگی توالت با صابون
  • گرفتگی توالت به دلیل رسوب گرفتگی
  • گرفتگی توالت با مو
  • گرفتگی توالت با پارچه

یکی از دلایل عمده گرفتگی چاه توالت به دلیل ریختن دستمال کاغذی در چاه است. هنگامی که افراد دستمال کاغذی را در لوله توالت می ریزند بایستی منتظر گرفتگی توالت نیز باشند. گاهی این گرفتگی بسیار شدید میشود که منجر به دردسرهای زیادی نیز خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است دستمال ها را در توالت ایرانی و فرنگی نریزید زیرا این کار موجب گرفتگی چاه توالت شده می شود که در این صورت باید از روش فنر زنی برای حل مشکل خود استفاده نمایید. البته در برخی موارد هم به این مساله توجه داشته باشید که ممکن است گرفتگی توالت و عدم تخلیه فضولات از توالت، به دلیل پر شدن چاه فاضلاب است که در این صورت باید با شماره تخلیه چاه تماس بگیرید.

رفع گرفتگی توالت به روش خانگی

رفع گرفتگی توالت به روش خانگی

در ادامه روش ها و ترفند هایی را آموزش می دهیم تا شما بتوانید در صورت نیاز با استفاده از این روش ها توالت گرفته شده خود را باز نمایید. در شرایطی که گرفتگی جزئی باشد تمام این روش ها کارساز خواهد بود اما باید بدانید که گرفتگی های شدید با روش های خانگی و طبیعی قابل رفع نیستند. برای رفع چنین مشکلاتی که شدت بالایی دارند، بایستی از یک متخصص کمک بگیرید.

استفاده از تلمبه لوله بازکنی برای رفع گرفتگی توالت

استفاده از تلمبه لوله بازکنی برای رفع گرفتگی توالت

داشتن یک تلمبه پلاستیکی کوچک در خانه ضروری است چون معمولاً این وسیله در رفع گرفتگی توالت بسیار موثر است، فقط بیشتر مردم طرز استفاده صحیح از آن را نمی دانند. برای استفاده از این تلمبه های پلاستیکی بهتر است از نوع نرم آن استفاده کنید تا آب وارد یا خارج نشود . برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشید تلمبه را داخل کاسه قرار داده و روی آن کمی آب داغ بریزید تا از ورود و خروج هوا جلوگیری کنید.رفع گرفتگی توالت با آب گرم

رفع گرفتگی توالت با آب گرم

معمولاً هنگام مواجهه با گرفتگی فاضلاب دستشویی راه حلی که به ذهن افراد می رسد این است که از آب گرم استفاده کنند. با خالی کردن آب گرم داخل توالت گاهی مشکل رفع میشود. در صورتی که آب تخلیه شود یعنی مشکل شما حل شده است. فقط کافیست کاسه را شستشو دهید. در مورد گرفتگی های جزئی این روش راه حل موثری برای باز کردن گرفتگی فاضلاب دستشویی می باشد.

استفاده از آویز لباس برای رفع گرفتگی توالت

استفاده از آویز لباس برای رفع گرفتگی توالت

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که شما با استفاده از یک چوب لباسی یا آویز لباس میتوانید به آسانی گرفتگی لوله ها را برطرف نمایید. برای این کار آویز را صاف کرده و سر آن را به شکل قلاب در آورید برای جلوگیری از عدم آسیب به لوله و کاسه توسط آویز لباس سر آن را به شکل قلاب درست کنید و با یک پارچه نازک آن را بپوشانید. حالا باید آن را به داخل لوله هدایت کنید. وقتی که آویز لباس به محل گرفتگی رسید، بایستی آن را هل دهید و با چند ضربه گرفتگی لوله را رفع نمایید. شاید در بیشتر مواقع این روش موجب رفع گرفتگی توالت شما نشود است در چنین شرایطی بایستی از روش قدرتمندتری استفاده کنید. این روش برای گرفتگی های بسیار شدید کارساز نیست.

استفاده از محلول لوله بازکن خانگی برای رفع گرفتگی توالت

استفاده از محلول لوله بازکن خانگی برای رفع گرفتگی توالت

مخلوط سرکه و جوش شیرین منجر به تولید ترکیب بسیار قوی برای رفع عامل انسداد لوله می شود. این دو ماده یعنی سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن بسیار شگفت انگیز هستند. معمولاً در ۹۰ درصد مواقع هنگامی که این دو ماده را داخل کاسه توالت بریزید مشکل شما حل خواهد شد و گرفتگی باز می شود. برای انجام این کار بایستی یک پیمانه آب گرم با نصف پیمانه سرکه را ترکیب کنید. در ابتدا باید نصف پیمانه جوش شیرین به داخل کاسه توالت ریخته سپس ترکیب سرکه و آب گرم را به آن اضافه نمایید. این محلول همانند یک آتشفشان می جوشد. در واقع این ترکیب شیمیایی لوله فاضلاب را به شکل منحصربه‌فردی تمیز می کند و عامل گرفتگی سرویس بهداشتی را از بین می برد. لازم است بعد از تخلیه ۳۰ دقیقه صبر کنید و و پس از آن اقدام به چک کردن مسیر خروجی فاضلاب نمایید تا از رفع مشکل اطمینان حاصل کنید. این محلول بوی بد فاضلاب را نیز از بین خواهد برد.

پیشنهاد مطالعه: رفع گرفتگی سینک

رفع گرفتگی توالت با استفاده از مواد شوینده

رفع گرفتگی توالت با استفاده از مواد شوینده

در صورتی که به جوش شیرین و سرکه دسترسی ندارید، می توانید برای رفع گرفتگی توالت از مایع ظرفشویی استفاده کنید. به این صورت که نصف پیمانه مواد شوینده مثل مایع ظرفشویی، شامپو یا … را داخل کاسه دستشویی ریخته و پس از چند دقیقه اقدام به ریختن یک کتری آب جوش برای باز کردن چاه توالت نمایید. ترکیب آب جوش و مواد شوینده ضایعات داخل لوله را شل کرده و موجب برطرف شدن مشکل گرفتگی خواهد شد.

رفع گرفتگی توالت با فنر دستی لوله بازکنی

در صورتی که با استفاده از روش های قبل نتوانستید گرفتگی سرویس بهداشتی خود را رفع نمایید، می توانید با استفاده از یک فنر لوله بازکنی دستی این کار را انجام دهید. برای تهیه فنر دستی مناسب برای کاسه توالت به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که فنر مورد استفاده منجر به آسیب زدن به کاسه لوله فاضلاب نشود زیرا در این صورت بایستی هزینه های بیشتری را برای تعمیر لوله کشی متحمل شوید. برای باز کردن گرفتگی سیفون با فنر دستی بایستی فنر را به داخل لوله فرو کرده تا به عامل انسداد برخورد کند. پس از برخورد فنر به عامل انسداد با چرخاندن فنر گرفتگی را رفع نمایید. توجه داشته باشید که هیچ وقت نباید فنر را با فشار به داخل لوله هل دهید چون در این صورت آسیب جدی به لوله فاضلاب وارد می شود. برای این کار لازم است فقط فنر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

رفع گرفتگی توالت با استفاده از خدمات لوله بازکنی حرفه ای

 
 

در صورتی که مشکل شما شدید تر از آن است که بتوانید با روش های فوق مشکل خود را حل نمایید، باید روش تضمینی یعنی استفاده از خدمات شرکت های لوله بازکنی معتبر را به کار ببرید. لازم به ذکر است در صورتیکه شما هیچ تخصصی در زمینه کارهای فنی ندارید ممکن است با انجام این کارها به لوله های فاضلاب آسیب رسانده و یا موجب شکستن کاسه توالت شوید که این خود هزینه های بسیار زیادی برای تعمیر را به دوش شما خواهد گذاشت. با استفاده از خدمات شرکت های لوله بازکنی معتبر می توانید مشکل خود را در اسرع وقت به صورت اصولی و تضمینی رفع نمایید و تا مدت های طولانی دچار این مشکل نشوید.

پیشنهاد مطالعه: رفع بوی بد فاضلاب

سوالات متداول رفع گرفتگی توالت

در این صورت با دو احتمال رو به رو هستیم. احتمال اول اینکه سیفون توالت شما دارای مشکل است و بایستی تعمیر شود احتمال دوم اینکه قطر کم لوله فاضلاب منجر به گرفتگی آن شده که بایستی فنرزنی انجام شود.

بله اطمینان داشته باشید که با استفاده از این روش مشکل شما به صورت صددرصد حل خواهد شد. سرویس کاران حرفه ای مجموعه ما از دستگاههای حرفه ای و فنر های مناسب برای باز کردن توالت شما استفاده خواهند کرد همچنین گرفتگی به صورت تضمینی باز شده و نزد مشتری تست خواهد شد.

خیر به هیچ عنوان کثیف کاری ندارد. ما گرفتگی توالت شما را بدون کثیف کاری و کاملاً پاکیزه رفع خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا