از بین بردن سوسک فاضلاب

از بین بردن سوسک فاضلاب

سوسک حشره‌ای چندش آور و موذی است که در صورت حضور در هر مکانی باعث آزار ساکنین خواهد شد. در همه مواردی که برای از بین بردن سوسک فاضلاب با شعبه لوله بازکنی تماس می گیرند، ما این توضیح را می دهیم که سوسک‌ها بیش‌تر در توالت، حمام، کابینت و آشپزخانه دیده می‌شوند. این موجودات موذی عاشق رطوبت و آلودگی هستند و هر چیزی را می‌خورند. توالت محلی است که هم رطوبت آن بالاست و هم به دلیل چاه توالت، محل مناسبی برای رشد و نمو سوسک‌ها به حساب می‌آید. سوسک‌ها در کابینت و در هر قسمتی از خانه که در آن مواد غذایی یافت شود پیدا می‌شوند لذا آشپزخانه محل خوبی برای سوسک‌هاست. چرا که هم جای خوبی برای مخفی شدن دارند هم غذا و رطوبت در آن حضور دارد.

اصولاً پشت اجاق گاز، داخل کابینت، سینک ظرفشویی و هر ترک و درزی در اطراف لوله‌های آب، محل حضور سوسک‌هاست. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های از بین بردن سوسک توالت، خانه و کابینت آشنا کنیم. اگر شما هم از حضور سوسک در خانه خود شاکی هستید و در صدد از بین آن‌ها هستید با ما همراه باشید.

درباره سوسک‌ها چه می‌دانید ؟

سوسک‌ها موجودات چندش‌آور و مزاحمی هستند که در سراسر جهان پراکنده‌ هستند و تاکنون 4600 گونه از آنها شناسایی شده‌اند. البته در ایران تنها 26 نوع از این سوسک‌ها شناسایی شده‌اند. سوسک‌ها به خاطر غذا و آب است که سر از خانه‌های ما درمی‌آورند و اغلب دو گونه آلمانی و آمریکایی آن معروف هستند که در خانه، توالت، آشپزخانه و بخش‌های مختلف خانه که شرایط محیا باشد حضور دارند. بسیاری بر این تصور است زمانی سوسک سر از خانه در می آورد که چاه پر شده باشد و نیاز به تخلیه چاه باشد.

سوسک می تواند عامل چه بیماری هایی باشد؟

سوسک‌ها موجودات خطرناکی نیز هستند چرا که در تمام بدن خود چه سطح بدن و چه داخل دستگاه گوارشی خود انواع میکروب‌ها را حمل می‌کنند و با حرکت در تمام سطوح خانه آنها را نیز پخش می‌کنند. از جمله بیماری‌هایی که سوسک‌ها در بروز و گسترش آن نقش دارند می‌توان به وبا، دیفتری، سل، انواع اسهال‌های خونی، تب زرد، فلج‌اطفال، مسمومیت‌های غذایی و انواع حساسیت‌ و آلرژی اشاره کرد.

استفاده از گازوئیل برای سوسک

چرا سوسک ها فقط شب دیده می شوند؟

این موجودات موذی در طول روز داخل درزها و شکاف‌های موجود در خانه و وسایل خانه پنهان می‌شوند و با رسیدن شب به راه می‌افتند و به دنبال غذا و آب به هر جایی سرک می‌کشند و با حرکت در هر مسیری می‌توانند آن را به باکتری‌های موجود بر روی پرز پا و سطح بدن خود آلوده کنند. با توجه به خطراتی که این موجودات برای انسان دارند مبارزه‌ با آنها نیز الزامی و واجب است. در ادامه سعی می‌کنیم روش‌های کارآمدی را برای مبارزه با این آفت‌های خانگی مطرح کنیم. 

روش‌های از بین بردن سوسک توالت، خانه و کابینت

در ادامه به آموزش چند روش سریع و تضمینی برای از بین بردن سوسک ها اشاره می کنیم. ضمن اینکه اگر سوسک ها بنه دلیل گرفتگی سینک، در آشپزخانه دیده می شوند، می توانید مقاله روش های رفع گرفتگی سینک را مطالعه کنید.

تمیز کردن محیط خانه و حذف رطوبت

سوسک‌ها همواره به دنبال غذا و جای گرم و مرطوب می‌گردند و اگر توجه کرده باشید در تابستان بیش‌تر از زمستان دیده می‌شوند. اگر بتوانید فضای زندگی خود را تمیز و خشک نگهدارید بهترین روش مبارزه با سوسک را انجام داده‌اید. سوسک‌ها در جایی که خرده ریز مواد غذایی، نان، چربی مانده روی اجاق گاز، سطل زباله بدون درپوش، سینک ظرفشویی کثیف و مرطوب باشد حضور دارند. هر چه محیط آشپزخانه و داخل کابینت‌ها تمیز باشد و مواد غذایی داخل محفظه سربسته نگهداری شود و رطوبت نیز حذف شود بخصوص در سینک ظرفشویی و اطراف لوله‌های فاضلاب، امکان حضور سوسک به حداقل می‌رسد و اگر هم حضور داشته باشند به زودی محل را ترک می‌کنند چرا که سوسک‌ها از محیط تمیز و خشک خوششان نمی‌آید. 

استفاده از حشره‌کش‌ها

از بین بردن سوسک فاضلاب با گازوئیل

استفاده از حشره‌کش‌ها به صورت اسپری و قرص نیز بسیار روش متداولی است که برای از بین بردن موقتی سوسک‌ها موثر است. البته این روش نیز در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی برای سلامت انسان خطرناک است. در صورت استفاده از حشره‌کش‌ها حتماً روی مواد غذایی و ظروف را بکشید و با ماسک یا دستمال جلوی دهان خود را بپوشانید تا دچار مشکلات ناشی از این مواد نشوید. البته این مواد فقط می‌توانند سوسک را نابود کنند و بر روی تخم سوسک اثری ندارند و یک روش موقتی به حساب ‌می‌آیند.

استفاده از نفت و گازوئیل برای از بین بردن سوسک توالت

برخی برای از بین بردن سوسک توالت، داخل چاه توالت نفت یا گازوئیل می‌ریزند. این روش بیش‌تر زمانی موثر است که این مواد روی سوسک ریخته شود و در تماس با بدن موجود قرار بگیرد ولی داخل چاه خیلی موثر نیست، البته می‌تواند سوسک‌ها را فراری دهد زیرا سوسک‌ها از بوی این مواد خوششان نمی‌آید.

سم پاشی کل خانه

گاهی اوقات که سوسک‌ها کل محیط خانه را آلوده کرده‌اند و در همه جای خانه دیده ‌می‌شوند چاره‌ای به جز سم پاشی کل خانه توسط شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند ( از جمله لوله بازکنی رشت ) ندارید. البته ذکر این نکته الزامی است که برای این کار باید مدتی از خانه دور باشید و روی تمام وسایل را بپوشانید یا در صورت امکان از فضا دور کنید. چرا که این سموم برای سلامت انسان خطرناک است.

استفاده از خمیر سوسک‌کش

استفاده از خمیر سوسک‌کش نیز روش موثری برای از بین بردن سوسک‌هاست. این خمیر را می‌توانید در تمام نقاط خانه، کابینت، توالت ، حمام و در درز و شکاف‌ها قرار دهید. سوسک با خوردن این خمیر می‌میرد و بدنش پودر می‌شود و ممکن است شما جسد آن را هم نبینید.

استفاده از ترکیب سیر و پیاز و فلفل

سیر و پیاز را خرد کرده و با مقداری فلفل با هم ترکیب کنید و مقداری آب به آن اضافه کنید. حال این محلول را در بخش‌های مختلف خانه بخصوص مکان‌های مستعد حضور سوسک اسپری کنید. بوی حاصل از این ترکیب برای سوسک‌ها ناخوشایند است و از محیط فراریشان می‌دهد.

تخلیه چاه در صورت پرشدن

برای جلوگیری از رشد و تکثیر سوسک‌ توالت حتما چاه توالت را در شرایطی که پرشده تخلیه کنید. چاه توالت محیط دلپذیری برای سوسک‌هاست و هر چه آلوده‌تر باشد سوسک‌ها جا خوش کرده و ماندنی خواهند شد.
سخن پایانی
مبارزه با سوسک‌ها چیز جدیدی نیست. این حشرات مقاومت زیادی در برابر انواع مواد مختلفی که برای از بین بردنشان استفاده ‌می‌شود نشان می‌دهند و همین امر باعث شده تا بتوانند تاکنون در زندگی انسان حضور داشته باشند. روش‌های مختلفی برای از بین بردن یا فراری دادن آنها وجود دارد که اکثرا موقتی هستند و می‌توان گفت تنها راه مقابله با این موجود آلوده و موذی حفظ نظافت تمام بخش‌های محل زندگی و کنترل رطوبت در محیط است تا با حذف دسترسی سوسک به غذا و رطوبت باعث از بین رفتنشان شویم.

12 دیدگاه دربارهٔ «از بین بردن سوسک فاضلاب»

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحال هستیم که مقاله آموزش روش های کشتن سوسک توالت برای شما مفید بوده است. امیدواریم با استفاده از این روش ها بتوانید سوسک توالت، حمام و سوسک ریز کابینت را از بین ببرید.

  1. سلام دوست عزیز
   راه هایی برای خلاص شدن از شر مگس و سوسک توالت
   آب جوش. ساده ترین روش برای رفع مشکل مگس تخلیه این است که 1 تا 2 بار در روز به مدت حدود یک هفته آب جوش را با احتیاط در فاضلاب بریزید. …
   جوش شیرین + نمک + سرکه. …
   صابون + آب + شکر + سرکه. …
   سرکه سیب + روکش پلاستیکی. …

  1. سلام دوست عزیز
   حشرات آب بزرگ هستند و برخی از گونه ها به 10 سانت می رسند. شکل بدن آنها صاف، بیضی و به رنگ قهوه ای یا قهوه ای است. برخلاف سوسک‌ها، ساس‌های آب دارای پاهای جلویی پنجه‌دار، دهانی سوراخ‌کننده و آنتن‌های کوتاه هستند. حشرات آبی دارای بالهایی به شکل x هستند. که می توانند در توالت های تباغ و خانه های ییلاقی وجود داشته باشند

 1. حشرات ریزی در حمام و توالت وجود دارد که اصلا نمی دانم چه حشراتی هستند. برای از بین بردن آنها چه روشی وجود دارد؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای اینکه حشرات از مجرای حمام خارج نشوند، نصف فنجان نمک و جوش شیرین را مخلوط کرده و با یک فنجان سرکه سفید بشویید. خودتان یک دافع حشرات طبیعی را انجام دهید – در یک کاسه یا شیشه با اندازه خوب، شکر، آب و سرکه سفید را به مقدار مساوی مخلوط کنید و حدود 5 تا 10 قطره صابون ظرفشویی به آن اضافه کنید.

 2. ما تو دستشویی مون سوسک های بزرگی داریم و خیلی بدم میاد ازشون چطوری از دستشون خلاص شیم اون ها همه جا هستند.

  1. سلام دوست عزیز
   راهکارهایی که گفته شده رو انجام بدین. البته از اسپری سوسک کش کامن هم می تونید استفاده کنید. نتیجه خوبی میده

 3. دستشویی ما پر سوسکه از چاه ک میاد هیچی در دستشویی آهنه پایینش خراب شده یه ذره سوسکا از اونجا میرن میان من خیلی میترسم هر وقت میبینم قلبم از جاش در میاد خیلی رو مخن مخصوصا تو تهران اصلا حالم بهم میخوره راضیم یه ماه نرم دستشویی اما سوسک نبینم?

  1. سلام دوست عزیز
   مشکلی که تو فصل گرما خیلی شایع هست و من پیشنهاد می کنم از راه حل هایی که تو این مقاله گفته شده استفاده کنید. ضمن اینکه سوسک کش کامن هم خیلی خوبه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا