چگونه رطوبت حمام را از بین ببرید؟

چگونه رطوبت حمام را از بین ببرید؟

رطوبت و نم در هر جای خانه یا ساختمان که باشد موردی بسیار خطرناک و دردسر ساز است. اما این مسئله در مورد حمام کمی حساس تر می شود. از آن جا که حمام محل نظافت و تمیزی ست و از طرفی به خودی خود محیط مرطوبی دارد، می تواند محل بسیار مناسبی برای رشد قارچ و باکتری ها باشد. بنابراین باید دو مسئله را در مورد حمام رعایت کرد. مورد اول نم حاصل از نشتی در حمام مورد دوم نم ناشی از محیط طبیعی حمام. برای مورد اول می توانید با لوله بازکنی مشهد تماس بگیرید و برای مورد دوم به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

چگونه نم حمام را برطرف کنیم؟

یکی از ویژگی های مهم لوله بازکنی استفاده از دستگاه های حرفه ای است که می توان با آن ها محل نشتی را شناسایی کرد. با استفاده از این دستگاه می توان محل دقیق ترکیدگی لوله را یافت و برای برطرف کردن آن اقدام نمود. این مسئله وقتی بیشتر آزار دهنده می شود که این ترکیدگی لوله به لوله های فاضلاب مربوط باشد.

لوله بازکنی و تشخیص نم حمام

بعد از شناسایی محل نشتی توسط لوله بازکنی می توان به سرعت برای رفع آن اقدام کرد. نکته مثبت موضوع این است که، این ترمیم با کمترین تخریب صورت می گیرد.

رفع نم داخلی حمام

گذشته از نم و رطوبتی که ممکن است از لوله های آب یا فاضلاب ترکیده، ایجاد شود، یک نم دائمی نیز در حمام وجود دارد که این مورد به اصل خود حمام مربوط می شود. این نوع رطوبت باید در حد متعادلی باشد اما گاهی به دلایل مختلفی ممکن است بیشتر از حد مجاز باشد.

یکی از مواردی که کمتر در معماری ساختمان به آن توجه می شود، تمرکز بر کیفیت هوای داخل ساختمان است. با توجه به اینکه هر اتاق به دمای خاصی نیاز دارد و این دما با مکان های مجاور متفاوت است. که می توانید با همکاری تخلیه چاه تهران این مشکل را حذف کنید یا کاهش دهید.
بزرگترین مشکل حمام ها سطح رطوبت بالای آن می باشد. میزان رطوبت به میزان بخار آب موجود در هوا بستگی دارد.

هوای گرم رطوبت بیشتری نسبت به هوای سرد دارد. از طرفی خطرهای میکروبی در مناطق مرطوب و تاریک مانند حمام بیشتر دیده می شود و باعث آسیب به سلامتی افراد می شود.
بعضی میکروب ها بخشی از گرد و غبار خانگی روزانه هستند که می توانند مشکلات آلرژیک و یا سایر مشکلات تنفسی را به وجود آورند. اگر اخیرا دچار سرفه مزمن، میگرن، عطسه مکرر و تنفس دشوار شده اید، بررسی کنید که آیا حمام از کیفیت خوبی برخودار است یا خیر.

رطوبت حمام
برای اینکه رطوبت حمام را از بین ببرید از روش های زیر استفاده کنید:

1- فن حمام را روشن کنید

در صورتی که حمام دارای فن خروجی یا تهویه باشد، هنگام دوش گرفتن آن ها را روشن کنید. بهتر است فن حدود 10 تا 15 دقیقه پس از حمام کردن نیز روشن باشد. دوش و حمام داغ رطوبت زیادی تولید می کند، بنابراین باید رطوبت را از حمام خارج کنید. در صورتی در حمام فن ندارید با یک شرکت خدماتی مانند لوله بازکنی رشت تماس بگیرید تا آن را برایتان نصب کنند.

2- پنجره های حمام را باز کنید

باز کردن پنجره در طول حمام و بعد از آن باعث می شود که رطوبت مستقیما از حمام خارج شود. تمام پنجره های حمام را قبل از دوش گرفتن باز کنید و آنها را حدود 10 یا 15 دقیقه بعد از دوش گرفتن باز نگه دارید. بهتر است در فصل های معتدل و خشک پنجره ها را باز نگه دارید تا حمام به طور کامل خشک شود. اگر تنها زندگی می کنید، بهتر است درب حمام را نیز باز بگذارید.

3- دوش خنک بگیرید

همانطور که گفته شد رطوبت حمام ناشی از بخار آب موجود در هوا می باشد. بنابراین اگر بعد از دوش گرفتن آب سرد را باز کنید، بخار هوا از بین می رود و رطوبت کمتری در هوا ایجاد می شود.

4- بعد از دوش گرفتن، دیوارها، درها یا پنجره ها را پاک کنید

اگر در سطح حمام آب جمع شده است از یک کهنه استفاده کنید و آب را به سمت تخلیه دوش هدایت کنید. اگر آب را به همین حالت بگذارید تا تبخیر شود، باعث رطوبت بیشتری می شود. به همین دلیل بلافاصله هر گودال آب را از روی زمین پاک کنید. شاید مقاله انواع عایق های رطوبتی ساختمان بتواند به شما در این زمینه کمک کند.

5- لباس ها، پارچه ها و حوله های خیس را از حمام خارج کنید تا در خارج از حمام خشک شوند

این اشیاء مرطوب باعث افزایش رطوبت در فضای حمام می شوند، به همین دلیل باید آن ها را در هوای آزاد خشک کنید.

6- یک رطوبت گیر قابل حمل در حمام خود نصب کنید

اگر مدل الکتریکی را انتخاب کردید، از رطوبت گیری استفاده کنید که از پدال های ژل استفاده می کند تا از جمع شدن آب اضافی در حمام جلوگیری شود. به همین ترتیب، می توانید حمام خود را به رطوبت غیر الکتریکی مانند کیسه ها یا سینی های خشک کننده مجهز کنید که حاوی جامدات کریستالی هستند و رطوبت را از بین می برند.

شرکت خدمات فنی بهمن آماده است تا در هر ساعت از شبانه روز امور لوله بازکنی، تخلیه چاه، رفع نم و رطوبت و … را با نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال 1401در اسرع وقت برای شما شهروندان در سراسر تهران انجام دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.