حفر چاه و طوقه‌چینی

حفر چاه و طوقه‌چینی

چاه در مناطق مختلف کاربردهای متفاوتی دارد. مثلاً در زمین های کشاورزی چاه حفر می کنند که بتوانند برای آب رسانی به زمین ها از آن ها استفاده کنند. اما در شهرها حفر چاه فقط یک دلیل می تواند داشته باشد و آن چاه فاضلاب است. که این مبحث بیشتر مربوط می شود به تخلیه چاه  فاضلاب.

برای حفر چاه اصول و قواعد بسیار دقیقی وجود دارد که کمترین بی توجهی به آن ها می تواند جان حفار و همچنین بعدها جان انسان های دیگری را به خطر بیندازد. بنابراین برای حفر چاه باید از مقنی هایی که در این کار مهارت زیادی دارند استفاده کنید. لوله بازکنی مشهد یکی از شعباتی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

نکات مهم در حفر چاه

نوع بافت خاک

مهمترین نکته ای که باید در حفر چاه مورد توجه قرار گیرد، نوع زمینی است که قرار است چاه را در آنجا حفر کنند. نوع خاک و بافت زمین در این قضیه تعیین کننده است. اگر خاک زمین نرم باشد ممکن است حین کندن چاه، دیواره ها ریزش کند یا حتی بعدها ممکن است، چاه نشست کند. بنابراین قبل است اینکه چاه را در زمینی حفر کنند باید قسمتی از خاک آن جا را برای آزمایش به آزمایشگاه خاک بفرستند برای تعین بافت خاک. یا اینکه می توانید از تجربیات یک مقنی در لوله بازکنی کمک بگیرید.

حفر چاه و تخلیه چاه

مقنی یا حفار چاه

نکته ی دیگری که در این زمینه وجود دارد استفاده از افراد حرفه ای است. کندن چاه یک کار خیلی تخصصی است و افراد معمولی نمی توانند این کار را انجام دهند. موارد بسیار زیادی دیده شده که افراد، بدون مهارت و با تصور اینکه، کار ساده ای است وارد چاهی که خودشان کنده اند شده اند و دیگر هرگز برنگشته اند. نحوه ی کندن چاه، نحوه ی بیرون ریختن خاک ها، مدت زمانی که می توانند داخل چاه بمانند و موارد زیادی از این قبیل این کار را سخت و حساس کرده است.

کول گذاری چاه

نکته دیگر درباره ی کول گذاری چاه است. فقط افراد صاحب تخصص می توانند این کار را انجام دهند. اگر این کار درست انجام نشود ممکن است عواقب جبران ناپذیری به بار آورد. از آن جمله ممکن است که چاه خروجی به زمین های اطراف پیدا کند و آلودگی های آن به مناطق دیگر کشیده شود.

حفر چاه آب

حفر چاه آب هم به اندازه ی چاه فاضلاب مهم است. چون علاوه بر هزینه ای که برای کندن آن می شود، مسئله منابع آب زیرزمینی نیز مطرح است. در مورد حفر چاه آب نیز می توانید روی لوله بازکنی رشت حساب کنید و با یک تماس و ثبت درخواست خود، نیرو مقنی را همراه خود داشته باشید.

در این مورد نیز نکاتی که در مورد حفر چاه فاضلاب مانند، نوع بافت خاک، حضور مقنی، کول گذاری نیز مهم است. اما در این مورد یکی نکته اساسی وجود دارد که شامل، آگاهی از میزان و مسیر آب های زیرزمینی است.

لوله بازکنی و حفر چاه

چون آب چاه از آب های زیر زمینی تامین می شود پس توجه به این نکته بسیار مهم است. همچنین عامل دیگر نیز در حفر چاه آب تاثیر دارند که عبارتند از :

مجوز قانونی حفر چاه

در کندن چاه آب اولین مورد دریافت مجوز است. مخصوصاً در مورد چاه عمیق که به تخلیه ی تمام سفره های زیر زمینی منجر می شود. در صورتی که چاه بدون مجوز حفر شود ممکن است بعداً توسط اداره ی آب و فاضلاب منجر به پر کردن آن شوید. برای اطلاع از قیمت لوله بازکنی کلیک کنید.

حفظ سلامت و بهداشت آب چاه

نکته مهم دیگر این است که آب چاه باید تمیز باشد بنابراین از حفر چاه در نزدیکی چاه فاضلاب یا جاهایی که فقط احتمال آلودگی می دهید خودداری کنید که بعدها به دردسر نیفتید

حفر چاه و طوقه چینی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.