علت بوی نامطبوع فاضلاب و روش های رفع آن

علت بوی نامطبوع فاضلاب و روش های رفع آن
Spread the love

بوی نامطبوع فاضلاب مشکل شایعی است که ممکن است در هر ساختمانی وجود داشته باشد. گاز فاضلاب نه تنها بوی ناخوشایندی ایجاد می کند، بلکه گاز متان و باکتری های موجود در آن می تواند برای سلامتی خطرناک باشند و باعث سردرد یا حتی بیماری های جدی تر شوند. غلظت بالای گاز متان، قابل احتراق است و می تواند منجر به انفجار شود. به طور خلاصه، اگر دریچه p شکل به درستی کار کند، مانع از برگشت گاز به خانه می شود. خروجی دریچه جزء مهمی از این سیستم می باشد زیرا ممکن است در خطوط فاضلاب فشار نوسان پیدا کند. اگر متوجه این بوی متمایز و ناپاک شدید، آن را نادیده نگیرید. احتمالا به تخلیه چاه نیاز دارید.

علل احتمالی بوی فاضلاب:
– انباشته شدن فاضلاب
– نشت از لوله های فاضلاب
– ترک خوردگی لوله فاضلاب
– مسدود شدن زه کش فاضلاب
– شل شدن اتصالات لوله
– متوقف شدن لوله خروجی
– وجود لوله های خیلی کوتاه
– قدیمی بودن حلقه موم توالت
– خشک شدن دریچه

بوی نامطبوع فاضلاب

با این حال، قبل از اینکه با لوله بازکنی تهران تماس بگیرید بهتر است کمی تلاش کنید. در مطلب زیر چند اقدام ساده برای خلاص شدن از شر بوی فاضلاب بیان شده است که می تواند به شما کمک کند.

تجهیزات لوله کشی و سیستم اتصال آنها معمولا بدون بو هستند، زیرا به طور صحیح طراحی و نصب می شوند. با این حال، حتی بهترین لوله کشی ها هم ممکن است بعضی اوقات به دلیل مشکلات ساده، گاز فاضلاب تولید کنند. بعضی مشکلات به سادگی حل می شوند، اما اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.

1- 1/4 فنجان جوش شیرین داخل چاه تخلیه بریزید.
2- یک فنجان سرکه سفید بریزید.
3- درب حمام را به مدت دو ساعت ببندید.
4- به آرامی یک گالن آب گرم داخل چاه بریزید.
5- بعد از پانزده دقیقه، آب سرد غیر آشامیدنی را به مدت 10 دقیقه داخل چاه بریزید تا سرکه را به طور کامل بشوید. این مرحله بسیار مهم است، بنابراین آن را فراموش نکنید.
6- نصف فنجان سفید کننده کلر داخل فاضلاب بریزید و درب دستشویی را به مدت دو ساعت دیگر ببندید.
7- به آرامی یک گالن دیگر آب گرم داخل فاضلاب بریزید.
8- اجازه دهید آب سرد غیر آشامیدنی به مدت ده دقیقه داخل فاضلاب برود.
9- آخرین مرحله این است که چهار اونس روغن معدنی داخل چاه بریزید. روغن روی آب شناور است و آرام تبخیر می شود.
10- اختیاری: اگر می خواهید آن را عوض کنید، از یک پیچ گوشتی استفاده کنید تا دریچه را بردارید. همچنین می توانید دریچه را بردارید و آن را تمیز کنید.
هشدار: هرگز سفید کننده و سرکه را با هم مخلوط نکنید، زیرا کلر و کلرامین سمی ایجاد می شود. مرحله 6 برای جلوگیری از این خطر ضروری است.

هر تخلیه در سیستم فاضلاب باید یک دریچه “P” شکل داشته باشد که به درستی تخلیه شود. این تخلیه آب را تسخیر می کند و یک مهر و موم یا مانع ایجاد می کند که فاضلاب را از خانه بیرون می برد. اگر یکی از این تخلیه ها به ندرت مورد استفاده قرار بگیرد، مانند حمام مهمان، آب ایجاد کننده مهر و موم، در نهایت تبخیر می شود. این یکی از مشکلاتی است که اجازه می دهد گاز فاضلاب به داخل خانه نفوذ کند. در حالی که آب در حال اجرا می تواند این مشکل را حل کند.

شرکت خدمات فنی بهمن آماده است تا در هر ساعت از شبانه روز امور لوله بازکنی مشهد، تخلیه چاه، رفع نم و رطوبت و … را در اسرع وقت برای شما شهروندان در سراسر تهران انجام دهد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.