روش های رفع نشتی لوله های ساختمان

روش های رفع نشتی لوله های ساختمان
Spread the love

نشتی لوله های آب، یکی از مشکلات رایجی است که برای بعضی خانه ها و ساختمان ها به وجود می آید. این مشکل علاوه بر اینکه باعث خرابی ساختمان ها می شود، گاهی هزینه های قبوض را تا چندین برابر افزایش می دهد. بر اساس آمار بدست آمده هر ساختمان به دلیل نشتی آب به میزان ۲۰۰۰-۲۰۰۰۰ گالن آب در سال هدر می دهد، بنابراین باید مراقب این سرمایه ملی باشیم و به موقع با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیریم.
زمانی که با نشت جزئی لوله های آب روبرو می شوید، باید اطلاعات کاملی داشته باشید و اجازه ندهید این مشکل به یک فاجعه بزرگ تبدیل شود. با داشتن مواد صحیح و شناخت کاری می توانید مشکل نشتی را به راحتی رفع کنید و در زمان و پول خود صرفه جویی کنید. در غیر اینصورت باید با کارشناس حرفه ای تماس بگیرید. این 3 نکته سریع و موقت برای رفع نشتی لوله های ساختمان ضروری هستند:
نشتی لوله

1- خمیر اپوکسی لوله

خمیر اپوکسی لوله شباهت زیادی به خاک گچ بری دارد. این به لوله ها بستگی دارد و به شما این امکان را می دهد که ترک خوردگی لوله ها را برطرف کنید. قبل از تعمیر نشت لوله، شیر لوله را ببندید. قبل از اعمال آن به لوله، مقدار زیادی از اپوکسی را در دستان خود قرار دهید. اپوکسی را در داخل و اطراف لوله فشار دهید تا اطمینان حاصل شود که اپوکسی لوله را به طور کامل پوشش می دهد و به لوله متصل می شود. قبل از اینکه شیر آب را باز کنید، اجازه دهید لوله به مدت چند دقیقه تحت فشار باشد. سپس شیر آب را باز کنید و نشتی آن را بررسی کنید.

2- گیره تعمیر لوله

این نوع تعمیر نشتی لوله به پچ پلاستیکی یا لاستیکی، نوار الکتریکی و گیره تعمیر لوله نیاز دارد که همه آنها در فروشگاه های سخت افزاری موجود هستند. در مرحله اول، آب را ببندید و منطقه را به همان اندازه که می توانید خشک کنید. پچ پلاستیک یا لاستیکی را در اطراف نشت قرار دهید. آن را با نوار الکتریکی بپوشانید و با گیره وصل کنید. پس از اینکه آب را باز کردید، نشتی آن را بررسی کنید.

3- نوار چسب

نوار چسب یکی از سریع ترین راه ها برای رفع نشتی لوله است. همانند سایر روش ها، قبل از تعمیر نشت، ابتدا منطقه مورد نظر را کاملا خشک کنید. نوار چسب را به صورت محکم بپیچید و تا می توانید در اطراف لوله قرار دهید تا مهر و موم تنگ ایجاد شود. سپس شیر آب را باز کنید و نشتی آن را مورد بررسی قرار دهید.

وقتی نشتی دیده نمی شود

همه نشتی ها قابل مشاهده نیستند، به همین دلیل باید نشتی ها را مورد بررسی قرار دهید. برای پیدا کردن نشتی توالت یا هر جای دیگر، چند قطره رنگ خوراکی در مخزن قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید اگر رنگ در کاسه توالت ظاهر شد، پس نشتی وجود دارد و مجبورید با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.
روش هایی که در بالا ذکر شد تنها برای رفع موقتی مشکل هستند. اما اگر مشکل جدی بود و کماکان ادامه داشت، بهتر است برای رفع مشکل با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.
شرکت خدمات فنی بهمن در هر ساعت از شبانه روز تنها با یک تماس در کنار شماست. انجام خدمات لوله بازکنی، تخلیه چاه تهران، رفع نشتی لوله و رفع رطوبت و …  در اسرع وقت برای شما شهروندان در سراسر تهران بزرگ.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.